Jesienna joga & detox

z Eli Wierkowska Yoga  :

31.10 do 4.11. 2018

Czas jesienny jest idealny na wewnętrzne oczyszczanie ducha i ciała w Zagrodzie Kuwasy na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego.

W ciągu tych kilku dni oprócz intensywnej praktyki jogi skoncentrujemy się na odżywianiu. Uzupełnimy witaminy i minerały przed nadchodzącą zimą. Wszystkie posiłki będą sycące i rozgrzewające: warzywa korzeniowe, kasze, pieczone owoce… Dodatkowo będą napary oczyszczające nasz organizm z toksyn.

Odpowiednio przygotowana dieta, dobrany zestaw asan, techniki oddechowe i spacery medytacyjne poprawią funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych, oczyszczą organizm z toksyn, dodadzą sił witalnych na zimowe wieczory. Ciało stanie się lekkie i pełne energii, a umysł spokojny.

Celem detoksu jest odtruwanie, oczyszczanie oraz wzmocnienie organizmu, a co za tym idzie nas samych.

Ponieważ większość z nas często w życiu codziennym zapomina o zdrowym, pełnowartościowym odżywianiu, nagła zmiana diety powodować może chwilowe osłabienie, bóle głowy, nudności czy stany podgorączkowe. Na szczęście szybko mijają takie procesy oczyszczania i wtedy zauważamy już tylko poprawę naszego samopoczucia fizycznego i psychicznego.
Aby zmiana diety nie była dla nas zbyt dużym szokiem, kilkanaście dni przed wyjazdem każdy z Was dostanie mailem informację jak należy się do niej przygotować. Z jakich składników należy zrezygnować z dotychczasowej diety, aby oczyszczanie odbyło się w możliwie łagodnej formie. Już po kilku dniach odżywczej diety zauważycie przypływ witalności i energii, zwiększoną odporność organizmu, poprawa snu i przemiany materii.

Mam również nadzieję, że ten czas zdrowego odżywiania będzie dla Was tylko początkiem do dalszej pracy. I zdrowy tryb życia na stałe zawita u Was na co dzień.

To idealny czas, gdzie dzięki praktyce asan i technik oddechowych przejść proces oczyszczania ciała. Odpowiednie asany wzmocnią procesy trawienne i oczyszczające, które finalnie naładują dobrą energią całe ciała i umysły na czas nadchodzącej zimy! W wolnych chwilach będziemy wygrzewać się w pięknym otoczeniu Zagrody Kuwasy, popijając herbatę i zioła w miłym towarzystwie rozmawiając lub grając w planszówki albo jak tylko pogoda dopisze spacerować okolicznymi lasami Biebrzańskiego Parku Narodowego…

Pokażemy Wam jak sukcesywnie wprowadzać elementy praktyki i zdrowych nawyków do życia codziennego i cieszyć się dobrą energią każdego dnia.

Na warsztat z jogą zapraszam zarówno początkujących jak i już praktykujących. Dwie grupy!

JOGA by Eli Wierkowska:
JOGICZNI powstali z miłości do jogi i podróży.
Eli: ukończyłam kurs jogi flow w Indiach, jestem certyfikowaną nauczycielką w metodzie Iyengara oraz terapeutką Jogi Śmiechem. Na co dzień pochłonięta jestem praktyką Mysore i mam apetyt na więcej. Prowadzę zajęcia dla dorosłych i dla dzieci na co dzień w Warszawie oraz podczas wyjazdów i warsztatów…. Dla początkujących, praktykujących, dla tych mniej i bardziej elastycznych życiowo.
Pragnę pokazać, że joga to coś więcej niż ćwiczenia i medytacja. Joga może być przede wszystkim przyjemnym sposobem na radosną i świadomą codzienność. Może być z Tobą wszędzie – w domu, w pracy, w podróży. Nie potrzebujesz nic poza matą (a czasami tylko stabilnego podłoża) i bosymi stopami.
Wierzę w relaksującą moc aktywnego wypoczynku i z powodzeniem łączę jogę z innymi pasjami, przede wszystkim z podróżami. Mam doświadczenie w organizowaniu wyjazdów sportowych, zarówno letnich jak i zimowych, oraz warsztatów kulinarnych połączonych z praktyką jogi.
Joga jest dla mnie sposobem na świadome spędzanie czasu z samą sobą, codzienną pracą z ciałem i antidotum na szalony życiowy natłok myśli.
Jestem miłośniczką podróży, tych małych i tych dużych. Dla mnie życie to jedna wielka podróż, w której joga stała się przewodnikiem.

KUCHNIA – MORTIS FOOD by JO JURGA
Dziewczyna z tatuażem, z wykształcenia projektantka, z pasji podróżniczka, a z zawodu przedstawicielka sztuk różnych. Studiowała malarstwo w Singapurze i projektowanie w Warszawie. Kobieta pistolet od lat praktykująca zen i eksplorująca kuchnię wege. Doba ma dla niej z zasady 48 godzin po za wyjątkami kiedy ma 72. Nomadka nieustannie poszukująca nowych smaków, zapachów, kolorów i tekstów. Pasjonatka kultury dalekiego wschodu, sztuki ulicy oraz motoryzacji. Wszędzie gdzie jest, pcha się do garów. Wegetarianka od zawsze, weganka od 5 lat.

PLAN WARSZTATÓW

Środa 31 października:
17.00 do 18:30 sesja asan regeneracyjnych i technik oddechowych
18.30 lekka kolacja
…wieczorne rozmowy joginów

Czwartek/sobota 1 do 3 listopada:
Poranne napary i soki
7.00-8.30 energetyczna sesja jogi dla osób praktykujących
8:30 śniadanie
9.00 spacer
10.30-12.00 energetyczna sesja jogi dla osób początkujących
czas wolny
13:30 obiad
czas wolny
16.30 do 18.30 sesja asan regeneracyjnych i technik oddechowych
18.30 kolacja
…wieczorne rozmowy joginów

Niedziela 4 listopada:
Poranne napary i soki
7.00 do 8.30 energetyczna sesja jogi dla osób praktykujących
8:30 śniadanie
9.00 spacer
10.30-12.00 energetyczna sesja jogi dla osób początkujących
12:00 obiad

REZERWACJA I ZALICZKA
Cena:
1299 zł/os. (przy rezerwacji i wpłaceniu zadatku do 31.08)
1399 zł/os. (przy rezerwacji i wpłaceniu zadatku po 1.09)
Pokoje jednoosobowe są dostępne z dopłatą.

Zadatek 700 PLN/os.
Numer konta podam w mailu zwrotnym po otrzymaniu drogą mailową prośby o rezerwacji miejsca na warsztacie.
Zadatek nie jest zwrotny.

Cena zawiera:
– nocleg x 4
– dieta oczyszczająca wraz z napojami
– zajęcia jogi + materiały i konsultacje
– niezbędny sprzęt do jogi
+ gwarantowana dobra energia!

Dojazd we własnym zakresie.

ZAPISY i PYTANIA:
jogiczni@gmail.com
Eli: 501 954 712

Zapraszamy serdecznie!

2018-09-13T20:38:06+00:00