Boże Narodzenie :

pakiet 21-27.12.2018

Z dzieciństwa zapewne pamiętacie ekscytację towarzyszącą oczekiwaniu na Święta. Dom wypełniony gwarem i pięknymi zapachami dochodzącymi z kuchni. Nieraz przygotowania do uroczystości są równie ważne jak samo święto. Jeśli chcecie, aby te dziecięce wspomnienia wróciły do Was, zapraszamy w tym roku na Święta do Zagrody Kuwasy.
W tym roku kalendarz układa się bowiem wspaniale. Wigilia wypada w poniedziałek, a to oznacza, że mogą Państwo do nas przyjechać już w sobotę, a może nawet w piątek, aby wziąć udział w przygotowaniach do Wigilii.
Warto, gdyż chcemy Państwu zafundować powrót do przeszłości. Tak jak drzewiej bywało – u sufitu zawiśnie podłaźnik zdobiony jabłkami, pierniczkami i tym, co gospodarska ręka na wsi zrobić była w stanie. Kąt ozdobi snop zdobiony przez dzieci, który będzie symbolem pomyślności i dostatku, a podłogi zaścieli świerkowy dywan. Na dzieci będzie czekać słodka choinka. Tradycyjnie, na ludowo – Wigilia będzie etnograficzna – ale to nie znaczy , że wolna od wygód nowoczesności.
Goście będą uczestniczyć w warsztatach pokazujących, jak w dawnych czasach szykowano się do Wigilii. A więc – panowie wykonają prace cięższe, a panie – zdobnicze, zaś dzieci swoimi drobnymi paluszkami stworzą niezwykłe ozdoby. Będziemy mieć do wykonania podłaźniki- dawne odpowiedniki choinki, a poza tym snopki, pająki, ozdoby ze słomy, orzechów, piórek, szyszek, ziemniaków, jabłek i siana oraz pierniczki – wszystko to będzie okraszone opowieściami o tradycjach i znaczeniach każdej wykonywanej czynności i przedmiotu. Zapomnijcie o standardowych bombkach i plastikowych ozdobach!

A potem nadejdzie Wigilia i najpiękniejsze z polskich świąt. Wraz z nimi czekają na Was suto zastawione stoły, odwiedziny prawdziwego Mikołaja. Pierwszy dzień Świąt uatrakcyjni nam koncert gitarowy Olega Kobzara, utalentowanego muzyka o białoruskim rodowodzie. W ciągu dnia będą mogli Państwo korzystać z jazdy konnej i oczywiście ze spacerów w zimowej scenerii parku narodowego.

W pakiecie:
noclegi ze śniadaniami w wybranym okresie pomiędzy 21 a 27 grudnia 2018 r.
pełne wyżywienie, w tym Wieczerza Wigilijna i uroczysty obiad w I dzień Świąt
warsztaty etnograficzne dla wszystkich Gości, zdobienie jadalni zgodnie z ludowymi zwyczajami rodem z XIX wieku (23 grudnia)
warsztaty kulinarne: pieczenie i zdobienie pierniczków z dziećmi w wigilijne przedpołudnie,
odwiedziny prawdziwego Mikołaja w Wigilię
koncert gitarowy w pierwszy dzień Świąt po obiedzie, ballady i romanse w wykonaniu Olega Kobzara, muzyka Opery I Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Cennik:
Pobyt 6 dób  1400 zł/osoba
Pobyt 5 dób  1250 zł/osoba
Pobyt 4 doby  1100 zł/osoba
Dzieci do ukończenia 3 lat, w pokoju z rodzicami  gratis
Dzieci od ukończonego 3 r.ż. do lat 12, w pokoju z rodzicami  20% zniżki
Dopłata do pokoju 1-osobowego: 50 zł/doba.

Gratka dla miłośników przyrody
Fakultatywna wycieczka na łosie z Agnieszką Zach, Biebrzańską Wiedźmą.
Zima to dobry czas na obserwacje łosi. To dlatego, że w poszukiwaniu pożywienia przenoszą się one do lasów, gdzie w zaciszu zgryzają aromatyczną sośninę. Na sobotę 22 grudnia zaplanowaliśmy kameralną, ekskluzywną i całodzienną wyprawę na łosie. Wyprawa zacznie się o 7.00, po wczesnym śniadaniu. Gości zabierze niewielki bus. Na drogę uczestnicy otrzymają lunch pakiety. Powrót do Zagrody Kuwasy przewidywany jest na obiadokolację, ok. godz. 16.00.
Koszt: 195 zł/osoba.
Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejsze zapisy na wycieczkę.

2018-09-25T14:07:52+00:00