Rodzinne ferie wśród zwierzaków:

zima 2019

Jak co roku, zapraszamy dzieci z rodzicami lub dziadkami na 7-dniowe pobyty w okresie ferii zimowych. Polecamy się zwłaszcza tym, którzy kochają zwierzęta i przyrodę, gdyż program pobytu szczególnie im przypadnie do gustu!
Nasze zimowe turnusy trwają od soboty do soboty. Oprócz stałego kontaktu z naszymi psiakami, kotami i kózkami, codziennie proponujemy inne zajęcia i atrakcje przed- lub popołudniowe. Chętni będą mieć możliwość zapisania się na jazdy konne.

Podczas pobytu zaplanowaliśmy następujące atrakcje:
Pogadankę z instruktorem jazdy konnej: dużo informacji, które zostaną podane w przystępnej dla dzieci formie,  m.in. o rasach koni, maściach, opiece, żywieniu, sprzęcie jeździeckim.
Po co ptakom pióra? Warsztaty przyrodnicze z Biebrzańską Wiedźmą, która przybliży uczestnikom bogaty świat ptaków i opowie, jak różne funkcje spełniają pióra.
Rzeźbimy i lepimy zwierzęta ze śniegu. Atrakcja zależna od pogody, przy braku śniegu zorganizujemy zajęcia plastyczne w sali.
Warsztaty przyrodnicze (m.in. z rozpoznawania tropów różnych zwierząt). Na pamiątkę każde dziecko zabierze do domu samodzielnie odlany w gipsie trop wybranego zwierzaka. Część zajęć odbywa się w plenerze, część w sali.
Wizyta w gospodarstwie rolnym, gdzie dzieci zapoznają się ze zwierzętami gospodarskimi, m. in. krowami, kozami, kurkami i będą miały możliwość karmić zwierzęta, a może nawet wydoić prawdziwą krowę!
Popołudniowe warsztaty kulinarne dla dzieci
Projekcję filmów o zwierzętach i przyrodzie,  filmy wyświetlane na dużym ekranie
Pożegnalne ognisko z kiełbaskami w piątkowy wieczór.
Atrakcje te są wliczone w koszt pobytu.

Koszt pakietu:
– 1250 zł/osoba dorosła
– 1050 zł/dzieci od 3 do 12 lat (w pokoju z opiekunami)
– dzieci 0-2 lat bezpłatnie (w pokoju z opiekunami)
Każdy turnus rozpoczyna się w sobotę kolacją, a kończy w następną sobotę po śniadaniu. Pakiet obejmuje 7 noclegów z wyżywieniem (7 śniadań, 6 obiadów, 7 kolacji) oraz atrakcje ujęte w programie. Gorąca herbata przez cały dzień dostępna bezpłatnie!

KULIG  atrakcja fakultatywna
W zależności od zainteresowania i warunków pogodowych, jako atrakcję dodatkową możemy zorganizować prawdziwy kulig!

FERIE DLA KONIOMANIAKÓW!
Opisany wyżej program można wzbogacić poprzez wykupienie pakietu 6 jazd konnych, po jednej każdego pełnego dnia pobytu.
Koszt ferii z wykupioną codzienną jazdą konną:
– 1550 zł  osoba dorosła
– 1350 zł  dziecko od 7 lat

Osoby nie decydujące się na codzienne jazdy konne, ale chcące z nich skorzystać sporadycznie, mają możność wykupić je wg następującego cennika:
– oprowadzanka 15 minut: 30 zł
– jazda na lonży: 60 zł/ pół godziny
– jazda na maneżu: 70 zł/godzina
– jazda w teren z instruktorem: 80 zł/godzina
– trening indywidualny z instruktorem: 90 zł/godzina

W czasie pobytu Zagroda Kuwasy oferuje nieodpłatnie:
– karty, kości, szachy, puzzle i wiele gier planszowych
– stół do tenisa stołowego, paletki i piłeczki
– w warunkach śnieżnej zimy – założony ślad dla nart biegowych

Na zamówienie (odpłatnie):
– masaże
– ruska bania w zaprzyjaźnionym gospodarstwie nad jeziorem

Terminy:
Opisany wyżej program planujemy zrealizować w okresie mazowieckich ferii zimowych: od 26.01.2019 do 09.02.2019 r. Realizacja programu możliwa także w innych terminach ferii pod warunkiem zgłoszenia się min. 12 osób. Warto więc skrzyknąć się w kilka rodzin i zamówić pobyt dla grupy znajomych z dziećmi.

Zagroda Kuwasy zastrzega możliwość modyfikacji programu w przypadku wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych lub zbyt małej liczby uczestników.

 

2018-10-11T15:32:57+00:00