Przed-majówkowa wyprawa z ornitologiem na bataliony:

29 kwietnia 2019, poniedziałek

To nie żart – przyroda Biebrzy zna kalendarz! Kiedy zbliża się Wielka Majówka, oznaczająca najazd tysięcy turystów, zarówno ptaki jaki ssaki Biebrzy mówią nam grzecznie „pa, pa” i znikają w krzakach na kilka dni. Dopiero gdy opadnie kurz po odjeżdżających w stronę miast autach, wyłażą z ukrycia i prowadzą swój zwykły żywot. My postaramy się je trochę przechytrzyć, dlatego coroczną wycieczkę „na bataliony” zaplanowaliśmy nieco wcześniej.

Batalion to niewielki, ale bardzo oryginalny ptak, który stał się symbolem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Niegdyś gniazdował na bagnach, a ostatnio tylko licznie zatrzymuje się tu na przelotach. Na całym świecie nie odkryto dwóch jednakowo upierzonych samców! Wiosną, walcząc na tokowiskach, kolorowe samczyki wzbudzają zainteresowanie nie tylko przyglądających się im samic, ale też obserwatorów przyrody i fotografików. Prócz batalionów mamy szansę na obserwację innych wiosennych ptaków.

Wycieczkę poprowadzi Michał Polakowski, znany ornitolog i przewodnik biebrzański.

Wyjazd busem z Kuwas rano (godz. 7.00), lunch pakiety, powrót na obiadokolację na godz. 18.00. Liczba uczestników ograniczona.
Cena wycieczki: 220 zł/osoba
W cenę wliczona jest: opieka merytoryczna przewodnika – ornitologa, całodzienny transport busem, bilet do BPN, lunch pakiet, dostęp do sprzętu optycznego dla chętnych (luneta, lornetki).

Bonus! Tylko dla osób biorących udział w wycieczce – zakwaterowanie i wyżywienie począwszy od obiadokolacji w niedzielę 28 kwietnia a skończywszy na śniadaniu we wtorek 30 kwietnia, w cenach z niższego cennika („Sezony atrakcyjne przyrodniczo”). Oferta limitowana, dostępnych w tej cenie jest tylko 5 pokoi!

2019-02-12T20:51:36+00:00