Weekend z kolorowymi ptakami:
17-19 maja 2019

Zapraszamy na birdwatcherską ucztę, czyli na wycieczkę na obserwację kolorowo upierzonych ptaków doliny Biebrzy i Narwi.

Nie tylko egzotyczne, ciepłe kraje mogą się pochwalić okazami bajecznie kolorowych ptaków, również w naszej strefie klimatycznej zdarzają się barwnie upierzone ptaki, np. dudek, zimorodek, żołna czy wilga. Druga połowa maja to okres, kiedy wszystkie te ptaki znajdują się już w Polsce i jest naprawdę duża szansa na ich obserwację.

Prócz oglądania ptaków z lądu mamy dla Państwa dodatkową niespodziankę czyli rejs katamaranem po Narwi. Z wody szczególnie dobrze widać zimorodki, które budują swe gniazda w norkach w nadrzecznych skarpach.

Podczas całodniowej wyprawy, zaplanowanej na sobotę 18 maja, mamy nadzieję dokonać wielu cennych obserwacji. Pomoże nam w tym nasz przewodnik Michał Polakowski, znany ornitolog  i licencjonowany przewodnik biebrzański.

Wystartujemy z Zagrody Kuwasy rano, po śniadaniu. Uczestników, wyposażonych w suchy prowiant na wycieczkę, zabierze niewielki bus. Powrót przewidziany jest na obiadokolację ok. godz. 19.00.

Liczba uczestników ograniczona.
Koszt wycieczki: 380 zł/osoba.

W cenę wliczone są: jest opieka przewodnika, rejs katamaranem, obsługa merytoryczna i udostępnienie sprzętu optycznego (luneta, lornetki), całodzienny transport autokarowy, karty wstępu do parku narodowego oraz suchy prowiant na wycieczkę.

2019-02-17T17:55:44+00:00