Ostatni taki… Rodzinny Sylwester z jogą

Pakiet od 27 grudnia (piątek) do 1 stycznia 2020 (środa)

Dlaczego ostatni? – zapytacie. Od kilku lat jogiczny Sylwester w Kuwasach aranżowany był dzięki współpracy trzech pań: Kasi Chusteckiej, odpowiadającej za zajęcia jogi, Edyty Kojder organizującej zajęcia dla dzieci i Agnieszki Piotrowskiej, gospodyni Zagrody Kuwasy. Od roku jednak w życiu Kasi nastąpiły duże zmiany. Mieszka aktualnie na wyspie Bali, gdzie kontynuuje swoją pasję czyli nauczanie jogi. Dlatego ten Sylwester jest ostatnim wyjazdem jogicznym w tym gronie. Dołożymy starań, by był wspaniały i niezapomniany!

Skrzący śnieg, szumiąca puszcza, śmiech dzieci bawiących się w śnieżki… blask wielkiego ogniska rozpraszający grudniowy mrok, ciepło kominka, dobra energia drewnianych wnętrz, niewymuszona, niemal domowa atmosfera i świetne jedzenie. Takie wyobrażenie idealnego Sylwestra nosi w duszy niejeden z nas…

A do tego dodaj jeszcze wspaniałą praktykę jogi…

JOGA I OPIEKA NAD DZIEĆMI
Zajęcia jogi (dwa razy dziennie po 1,5 godziny – rano aktywnie, po południu regeneracyjnie) poprowadzi Katarzyna Chustecka, do niedawna właścicielka szkoły jogi Equanimus z warszawskiego Wilanowa. Nauczycielka jogi, praktykuje jogę od roku 1998. Założycielka Ośrodka Dobrych Praktyk Radzenia sobie ze Stresem.
Joga, którą będziemy praktykować, to uważna metoda opracowana przez B.K.S Iyengara, w której duże znaczenie ma precyzja wykonania i stabilność pozycji. Korzystamy z licznych pomocy: koców, wałków, pasków i drewnianych klocków, aby każdemu umożliwić wykonanie pozycji. Stopniowo prowadzimy adeptów na zaawansowane poziomy praktyki. Dzięki jodze powraca do ciała witalność i zdrowie. Napięcia blokujące przypływ energii są usuwane. Pojawia się poczucie lekkości. Ćwiczymy dbając o stały przepływ oddechu, dzięki czemu również umysł wycisza się i uspokaja. Więcej o Kasi na jej profilu na: https://www.facebook.com/katarzyna.chustecka

Podczas gdy rodzice będą praktykować jogę, ich pociechami w profesjonalny sposób zaopiekuje się Edyta Kojder z zespołem. Edyta to doświadczony pedagog, założycielka przedszkoli Bałabajka (www.balabajka.pl) . W planie zajęć dla dzieci starszych i młodszych  – kreatywne rozwojowe warsztaty.

SYLWESTER I UCZTOWANIE
Oprawę muzyczną Sylwestra zapewni nasza ulubiona DJ Chustka. Sylwester nie obędzie się bez dobrego jedzenia. Będzie ono pasować do tej imprezy. Ucieszy Was domowego wypieku chleb, świąteczne pasztety, ryby, korycińskie sery, własne przetwory, pyszne ciasta… Podczas pobytu posiłki serwowane z bufetu: śniadanie, obiad dwudaniowy z deserem i kolacja na ciepło. Wyżywienie głównie wegetariańskie, ale dzieci i mięsarianie także znajdą tu pyszności dla siebie.

SPOTKANIE Z FOTOGRAFIĄ PRZYRODNICZĄ
Profesjonalny pokaz przyrodniczych slajdów to nieodłączny element sylwestrowego wyjazdu. Uroda doliny Biebrzy i mnogość unikatowej flory i fauny ściąga w te okolice wielu utalentowanych fotografów przyrody. Każdy z nich ma unikalny warsztat, a przy tym jest nader ciekawą osobowością. Jeden wieczór przeznaczymy na pokaz slajdów i ciekawe opowieści, dzięki którym innym okiem spojrzymy na otoczenie podczas planowanej również podczas pobytu wycieczki na bagna. O tym, kto tym razem „wkręci” Was w tematy przyrodnicze, poinformujemy wkrótce.

MOTANKI
Przełom roku skłania każdego z nas do refleksji nad własnym życiem. Czy jest udane? A może warto w nim coś zmienić? Motanka to lalka opiekuńcza i do zadań specjalnych, która wykonana z sercem i w dobrej intencji pomoże nam w realizacji zamierzeń i celów, jakie sobie postawimy. To, w jaki sposób ją wykonamy, powie też nam dużo o nas samych. Warsztaty w noworoczne przedpołudnie poprowadzi Biebrzańska Wiedźma  Agnieszka Zach (więcej o Wiedźmie w sierpniowym numerze Zwierciadła z 2018 r.).

W CENIE POBYTU ZAPEWNIAMY

– zakwaterowanie w ciepłych, wygodnych, gustownie urządzonych pokojach rodzinnych z łazienkami
– pełne wyżywienie, począwszy od obiadokolacji w dniu przyjazdu, skończywszy na noworocznym obiedzie
– w pełni wyposażoną salę do jogi, zajęcia jogi dla dorosłych 2 razy dziennie po 1,5 godziny
– salę do zabaw dla dzieci wraz ze stołem do ping-ponga, opiekę nad dziećmi podczas zajęć jogi (2 x dziennie po 1,5h)
– wykłady o jodze i ajurwedzie – tradycyjnej medycynie indyjskiej
– pokaz slajdów przyrodniczych
– zabawę sylwestrową i pyszne menu sylwestrowe
– ognisko z poczęstunkiem
– warsztaty motankowe na dobrą noworoczną wróżbę.

CENNIK POBYTU

Pobyt 5-dobowy w ramach pakietu (27.12.19 do 1.01.20)
1890 zł/ dorosła osoba ćwicząca
1790 zł/ dorosła osoba niećwicząca
1590 zł/ dziecko w wieku 3-12 lat
1490 zł/ drugie i kolejne dziecko w wieku 3-12 lat
Pobyt 4-dobowy w ramach pakietu (28.12.19 do 1.01.20)

1680 zł/dorosła osoba ćwicząca
1580 zł/dorosła osoba niećwicząca
1410 zł/dziecko w wieku 3-12 lat
1310 zł/drugie i kolejne dziecko w wieku 3-12 lat

Niemowlęta i dzieci do ukończenia 3. r. ż., w łóżku z rodzicami – pobyt gratis, wynajęcie łóżeczka 30 zł/doba, maksymalna liczba dzieci bezpłatnych w pokoju: 1.

Pojedyncze wykorzystanie pokoju 2-osobowego wiąże się z dopłatą 100 zł/doba.
Opłata za psa/kota: 30 zł/doba

ZNIŻKA!!!
Dla osób, które jadą z Kasią Chustecką do Kuwas po raz kolejny, przy wpłacie zadatku do dnia 30 września 2019 r : 50 zł zniżki od osoby.

DODATKOWE ATRAKCJE – FAKULTATYWNIE
– jazda konna dla dzieci i dorosłych, dla początkujących jak i dla zaawansowanych (wg cennika w recepcji)
– wycieczka z przewodnikiem na słynne Czerwone Bagno
– masaże (wg cennika w recepcji)
– kulig jeśli będzie śnieg
– biegówki  jeśli będzie śnieg (wariant bez śniegu to nordic walking)

ZAPISY I REZERWACJA POBYTU
Zapisy na pobyt Sylwestrowy przyjmują:
– recepcja Zagrody Kuwasy: info@zagrodakuwasy.pl, tel. (86) 273 35 20
– Edyta Kojder z Bałabajki: cmc@cmc.edu.pl, tel. 515 174 833
– Kasia Chustecka:  katarzynachustecka@gmail.com, tel. 513 940 549

Miejsce rezerwuje wpłata zadatku w kwocie 200 zł od osoby na konto:
BIEBRZA SP. Z O.O.
Nr konta: 92 1240 1040 1111 0010 0248 2104