Boże Narodzenie: 6, 5 lub 4-doby

pomiędzy 21 a 27.12.2019

Z dzieciństwa zapewne pamiętacie ekscytację towarzyszącą oczekiwaniu na Święta. Dom wypełniony gwarem i pięknymi zapachami dochodzącymi z kuchni… Nieraz przygotowania do uroczystości są równie ważne jak samo święto. Jeśli chcecie, aby te dziecięce wspomnienia wróciły do Was, zapraszamy na Święta do Zagrody Kuwasy.
W tym roku Wigilia wypada we wtorek, a to oznacza, że biorąc raptem dzień urlopu, mogą Państwo do nas przyjechać już w sobotę lub niedzielę, aby przedłużyć wypoczynek i wziąć udział w przygotowaniach do Wigilii.
Warto, gdyż przed świętami odwiedzi nas Biebrzańska Wiedźma, z którą będziemy uczestniczyć w warsztatach, pokazujących jak w niegdyś szykowano się do Wigilii. U sufitu zawiśnie podłaźnik zdobiony jabłkami, pierniczkami, orzechami, czyli dawny odpowiednik choinki. Kąt ozdobi udekorowany snopek jako wróżba pomyślności i dostatku, a podłogi u wejścia zaścieli świerkowy dywan. Na dzieci będzie czekać słodka choinka.
Panowie wykonają prace cięższe, a panie i dzieci stworzą niezwykłe ozdoby: pająki, stroiki ze słomy, orzechów, piórek, szyszek, ziemniaków, jabłek i siana oraz pierniczki. Zapomnijcie o standardowych bombkach i plastikowych ozdobach!

A potem nadejdzie Wigilia i najpiękniejsze z polskich świąt. Wraz z nimi czekają na Was suto zastawione stoły, odwiedziny prawdziwego Mikołaja… W ciągu dnia będą mogli Państwo korzystać z jazdy konnej i oczywiście ze spacerów w zimowej scenerii parku narodowego. Jeśli będzie śnieg i chętni, w drugi dzień świąt możemy zorganizować dodatkową atrakcję – kulig!
Natomiast bez względu na pogodę w pierwszy dzień Świąt po obiedzie zapraszamy do wspólnego kolędowania! Pomoże nam w tym grupa augustowskich muzyków „Na chwilę”, z którymi, przy wtórze instrumentów i ze śpiewnikami w ręku, przypomnimy sobie znane i mniej znane kolędy i pastorałki.

W pakiecie:
– noclegi ze śniadaniami w wybranym okresie pomiędzy 21 a 27 grudnia 2019 r.
– pełne wyżywienie, w tym Wieczerza Wigilijna i uroczysty obiad w I dzień Świąt
– warsztaty etnograficzne dla wszystkich Gości – zdobienie jadalni zgodnie z ludowymi zwyczajami rodem z XIX wieku (23 grudnia)
– warsztaty kulinarne – pieczenie i zdobienie pierniczków z dziećmi w wigilijne przedpołudnie
– odwiedziny prawdziwego Mikołaja w Wigilię,
– koncert kolęd i wspólne śpiewanie z zespołem „Na chwilę” w pierwszy dzień Świąt

Cennik:
– Pobyt 6 dób – 1550 zł/osoba
– Pobyt 5 dób – 1450 zł/osoba
– Pobyt 4 doby – 1350 zł/osoba

Dzieciom udzielamy zniżek.
Dopłata do pokoju 1-osobowego w czasie Świąt: 50 zł/doba.

Gratka dla miłośników przyrody
Fakultatywna wycieczka „na łosie” z przewodnikiem do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Zima to dobry czas na obserwacje łosi. To dlatego, że w poszukiwaniu pożywienia przenoszą się one do lasów, gdzie zgryzają aromatyczną sośninę. Na niedzielę 22 grudnia 2019 r. zaplanowaliśmy kameralną, ekskluzywną i całodzienną wyprawę „na łosie”. Wyprawa zacznie się o 7.00, po wczesnym śniadaniu. Gości zabierze niewielki bus. Na drogę uczestnicy otrzymają lunch pakiety. Powrót do Zagrody Kuwasy przewidywany jest ok. godz. 16.00, na obiadokolację. Przy zbyt małej liczbie chętnych zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki.
Koszt: 195 zł/osoba.