Święta Wielkanocne:

od 10 do 14 kwietnia 2020

Tegoroczna Wielkanoc przypada na połowę kwietnia. To świetny czas na obserwację przyrody! A do tego jak zawsze będą świąteczne potrawy i atrakcje dla naszych Gości. Pełny pakiet obejmuje 4 doby: od Wielkiego Piątku 10.04. do wtorku po Świętach 14.04.2020. Jest też możliwość zamówienia pakietu krótszego.

Wielki Piątek 10 kwietnia
Zapraszamy w nasze progi już od godziny 14.00
Od 17.00 do 21.00 czeka postna tradycyjna obiadokolacja z dostatkiem ryb i potraw wegetariańskich.
Ale to nie koniec… zachęceni powodzeniem Bożonarodzeniowych warsztatów, również na Wielkanoc będziemy wspólnie robić dekoracje pod okiem znawczyni biebrzańskiej ludowości, czyli Biebrzańskiej Wiedźmy. Zaczniemy już w piątkowe popołudnie – zrobimy wspólnymi siłami wielkiego ludowego „pająka” ze słomy, który w święta ozdobi naszą jadalnię, oraz papierowe wycinanki na okna.

Wielka Sobota 11 kwietnia
Od 8.00 do 9.30 śniadanie.
Po śniadaniu jak co roku wraz z artystką ludową będziemy wspólnie zdobić pisanki, tradycyjnie, woskiem. Wspólnie przygotujemy też tradycyjny kosz ze święconką. Około godz. 11.00 tak przygotowaną święconkę zawieziemy do kaplicy do poświęcenia.
O 12.30 podamy lunch.
Od 17.00 do 20.00 obiadokolacja w Gospodzie (bufet).

Wielkanoc 12 kwietnia

9.00 – 11.30 Uroczyste Świąteczne Śniadanie, na które złożą się m.in.: żurek wielkanocny, tradycyjna kiełbasa biała, wszelki wybór serów regionalnych korycińskich, wędzonych, wędzonki i mięsiwa własnej roboty, różnorodność jaj, past i sałatek, serniki, baby wielkanocne, mazurki litewskie.
Po obfitym śniadaniu zachęcamy do przejażdżek rowerami, spacerów i wypoczynku.
O 16.00 zaczynamy wielkanocne biesiadowanie. W menu jak zawsze tradycyjne przysmaki polskiej kuchni, ale zadowoleni będą również wegetarianie.

O 18.00 zgodnie z kilkuletnią tradycją zapraszamy na wielkanocny koncert!
Tym razem zagra i zaśpiewa nam Antoni Muracki – pieśniarz, poeta, kompozytor i muzyk, od ponad 30 lat wykonuje swoje niebanalne pieśni, wzrusza i zachwyca, rozśmiesza i zmusza do myślenia. Artysta zawsze ma coś do powiedzenia słuchaczowi – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Jego koncerty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie. Od 1998 roku związany jest z Jaromirem Nohavicą, będąc tłumaczem jego pieśni i ich wykonawcą.

Na naszym wielkanocnym koncercie Muracki wykona swoje najlepsze pieśni z pięciu płyt autorskich. Jest wnikliwym obserwatorem naszej codzienności. Muzycznie bliski jest balladzie jazzrockowej, ale nie stroni też ostatnio od przetworzonych motywów etnicznych i ludowych, czy rytmicznej ballady o cygańskiej proweniencji. Koncert zapowiada się różnorodnie, bo mogą zabrzmieć nowe przekłady pieśni Nohavicy z płyty „Muracki śpiewa Nohavicę” czy też pieśni Aleksandra Rozenbauma, Kryla czy Wysockiego.

Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia
8.00 do 10.30 obfite odświętne śniadanie, bufet
Po śniadaniu być może część z Państwa wyruszy na fakultatywną autokarową wycieczkę przyrodniczą z przewodnikiem biebrzańskim (patrz niżej).
O 16.00 świątecznego biesiadowania ciąg dalszy. Najpierw podamy obiad, a przekąski i ciasta pozostaną na naszym bufecie do godz. 20.00.

Wtorek 14 kwietnia
8.00 do 10.00 śniadanie, bufet

Cennik Pakietu Wielkanocnego 2020
Ceny za pobyt z wyżywieniem i atrakcjami od osoby dorosłej
pakiet 4-dniowy (od piątku do wtorku): 1320 zł
pakiet 3-dniowy (od piątku do poniedziałku lub od soboty do wtorku): 1220 zł
dopłata do pokoju 1-osobowego w czasie Świąt: 100 zł/doba
Zniżki dla dzieci:
Dzieci do 12 lat w pokoju z rodzicami: 20% zniżki

FAKULTATYWNA WYCIECZKA AUTOKAROWA W LANY PONIEDZIAŁEK
13 kwietnia po śniadaniu zorganizowana zostanie 6-godzinna fakultatywna wycieczka autokarowa z przewodnikiem po Biebrzańskim Parku Narodowym.
Obejrzą Państwo wiosennie rozlaną Biebrzę, wiele ptaków wodnych – np. bataliony i rycyki, czajki i żurawie, a oprócz tego odwiedzą Państwo torfowisko wysokie z halucynogennymi roślinami, miejsce żerowania łosia i wilka. Powrót do Zagrody na obiadokolację ok. godz. 16.00.
Podróżować będziemy niedużym busem. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Koszt: 195 zł/osoba