Krótko – długi weekend majowy:

30 kwietnia – 3 maja 2020

Cóż, Majówka nie powala w tym roku długością. Jak na długi weekend, to jest on wręcz krótki, bo zawiera zaledwie 4 dni i 3 noclegi.  Mimo to warto ruszyć za miasto, by spędzić na łonie natury weekend otwierający sezon turystyczny. A my postaramy się, by było Wam u nas smacznie, ciekawie i przyjemnie.

Sięgniemy zarówno po sprawdzone, jak i po nowe  atrakcje. Jak zawsze więc 1 maja będzie grill na tarasie.  2 maja z kolei po kolacji zaprosimy Was na arcyciekawy pokaz slajdów – nasi stali goście, ornitolodzy specjalizujący się w fotografii przyrodniczej przedstawią Państwu zdjęcia ptaków Doliny Biebrzy, część z ptaków sfotografowali wręcz z okna naszego domu.

Dla chętnych przygotowaliśmy ofertę ciekawych wycieczek.

1 maja po śniadaniu zorganizowana zostanie fakultatywna wycieczka autokarowa „Biebrza dla początkujących” , w czasie której przewodnicy pokażą Wam najciekawsze miejsca w Biebrzańskim Parku Narodowym, z szansą na ciekawe obserwacje ornitologiczne.

Dla rannych ptaszków poranek 3 maja przeznaczymy na kameralną wycieczkę pod nazwą „Świt na bagnach”. Pobudkę nad ranem zrekompensuje Wam niecodzienny widok i odgłosy budzącej się do życia przyrody w samym sercu rezerwatu Czerwone Bagno – Grzędy.

2 maja jak co roku, część z Was zapewne zechce zainaugurować sezon wodniacki, uczestnicząc w spływie kajakowym rzeką Jegrznią.

Na dzieci czekać będzie kilka spokojnych koników, na których pod okiem instruktorki  dzieci zapoznają się z końmi, wezmą udział w lekcjach dla początkujących, a te z nich, które umieją już jeździć samodzielnie, będą brały udział w jazdach na maneżu lub w terenie. Słowem, przed Państwem trzy dni aktywnego wypoczynku w najpiękniejszej polskiej porze roku.

Proponujemy Państwu 3-dobowe pakiety pobytowe oraz fakultatywne wycieczki.

W majówkowej ofercie Zagrody Kuwasy, w cenie pobytu:

 • noclegi z obfitymi śniadaniami w formie bufetu
 • codzienne urozmaicone obiadokolacje w formie bufetu,
 • kolacja w formie grilla na tarasie w dniu 1 maja
 • codziennie pożywna zupa na lunch
 • huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie dla dzieci
 • pokaz slajdów przyrodniczych – „Ptaki Doliny Biebrzy” 2 maja po kolacji

Cennik pakietu majówkowego – 3 doby od 30 kwietnia do 3 maja 2020:

 • Miejsce w pokoju 1-osobowym  1200 zł/osoba dorosła,  960 zł/dziecko*
 • Miejsce w pokoju 2-osobowym 720 zł/osoba dorosła, 576 zł/dziecko*
 • Miejsce w pokoju 3- lub 4-osobowym  645 zł/osoba dorosła, 516 zł/dziecko*
 • Miejsce w studiu 2-pokojowym  915 zł/osoba dorosła, 516 zł/dziecko*

*  Cena dotyczy dzieci w wieku do 12 lat, w pokoju z rodzicami. W wypadku przyjazdu z dziećmi do lat 2 – poproś o ofertę.

Opłata za psa/kota: 35 zł/doba

2 maja po kolacji zapraszamy na  pokaz slajdów „Ptaki Doliny Biebrzy” Basi i Janusza Bilińskich.  Małżeństwo to spokojnie można zaliczyć do grona „biebrzniętych”, gdyż  gdy tylko pozwala im na to życie zawodowe, wyjeżdżają nad Biebrzę by fotografować ptaki. Prowadzą fotobloga  „Zakuprze” (https://zakuprze.flog.pl/). Mamy nadzieję, że zarażą Państwa swoją pasją, o której opowiadają interesująco i z humorem 🙂

WYCIECZKI FAKULTATYWNE

Spływ kajakowy Jegrznią: 2 maja, sobota

Jegrznia – dopływ Biebrzy – to przyjemna nizinna rzeka, świetna na spływ z dziećmi. Łatwa trasa, biegnąca przez dzikie łąki w otulinie parku narodowego liczy sobie ok. 8 km. Wyjazd o godzinie 11:00, powrót do Kuwas około godziny 14:00. W cenie zawarty jest transport, opieka przewodnika – ratownika. Kajaki dwuosobowe.

Koszt: 65 zł/ osoba dorosła i 45 zł/dziecko

Całodzienna wycieczka autokarem Biebrza dla początkujących: 1 maja, piątek

Doświadczeni biebrzańscy przewodnicy ze Studia Edukacji Przyrodniczej Wilcze Wrota obwiozą i oprowadzą Państwa po najciekawszych miejscach w dolinie Biebrzy. Obejrzycie prawdziwe wciągające bagno, przejedziecie słynną Carską Drogą, przy której być może natkniecie się na łosie, przede wszystkim jednak odwiedzicie miejsca bytowania ptaków wodno-błotnych, z szansą na obserwację prawdziwych ornitologicznych perełek.

Wyjazd z Kuwas po śniadaniu, powrót na obiadokolację. Ponieważ wycieczka potrwa około 8 godzin, wyposażymy uczestników w suchy prowiant. W cenę wycieczki wliczone są też karty wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Koszt: 170 zł/osoba. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy.

Wycieczka Świt na bagnach, niedziela świtkiem, 3 maja

Przewodnik Przemek Mydliński zabierze Was do rezerwatu Grzędy. Wstaniemy sporo przed wschodem słońca (wyjazd ok. godz. 5.00.)

Gości zabierze kilkuosobowy busik. Do przejścia będzie trasa ok. 3 km łatwym szlakiem.  Nagrodą za wczesne wstanie z łóżka będzie niezapomniany widok na Wilczej Górze i niepowtarzalne odgłosy budzącego się po nocy życia na bagnach. W drodze powrotnej odwiedzimy żeremia bobrów, leśne barcie i obejrzymy tropy dzikich zwierząt, w tym wilków.

Czas trwania wycieczki to ok. 3-4 godziny.

Cena: 80 zł za osobę plus koszt biletów do BPN.

Oferta dodatkowa:

JAZDA KONNA

 • jazda na lonży: 60 zł/pół godziny;
 • jazda grupowa na ujeżdżalni pod okiem instruktora: 70 zł/godzina;
 • jazda w terenie z instruktorem (tylko zaawansowani): 90 zł/godzina
 • trening indywidualny z instruktorem: 100 zł/godzina
 • oprowadzanka  z ćwiczeniami dla przedszkolaków: 30 zł/15 minut

ROWERY

Do dyspozycji 14 serwisowanych rowerów turystycznych.

Cena: 10 zł/godzina lub 40 zł/dzień.

MASAŻE

Masaże klasyczne i aromaterapeutyczne wykonywane przez dyplomowanych fizjoterapeutów.

– masaż częściowy (1/2 godziny): 60 zł

– masaż całościowy (1 godzina): 120 zł.