Bon turystyczny

– instrukcja obsługi dla Gości

Od września 2020 przyjmujemy płatności bonem turystycznym. Nasze niedługie, aczkolwiek bujne już doświadczenie umożliwiło nam zebranie niezbędnej wiedzy i przekazanie jej Państwu tak, ażeby płatności bonami były wygodne i bezproblemowe.

W celu zrealizowania bonu należy w pierwszej kolejności go aktywować. Robicie to Państwo na swoich profilach PUE ZUS. Wówczas dostajecie potwierdzenie oraz kod obsługi płatności na maila. Jest to 16 znakowy kod zawierający cyfry i litery. Bez niego nie zrealizujemy płatności bonem.

Ważne, by posiadać przy sobie telefon o numerze, do którego przypisany jest bon. W celu potwierdzenia płatności, właśnie na ten numer wysyłany jest SMS z kodem, który jest konieczny do sfinalizowania płatności.

Prosimy, najlepiej jeszcze przed przyjazdem lub na samym początku pobytu, o informację, że planują Państwo dokonać płatności bonem. Wówczas umówimy się na płatność bonem w trakcie trwania Państwa pobytu. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ w naszych wiejskich realiach jedyną siecią z nienagannym zasięgiem jest sieć Play. Pozostałe sieci są raczej nieobecne (najgorzej działa u nas T-Mobile). W związku z powyższym, chcielibyśmy uniknąć płatności bonem i łapania zasięgu na ostatnią chwilę, np. w dniu wyjazdu, kiedy inni Goście chcieliby się zwinnie rozliczyć i rozpocząć podróż do domu. Z góry bardzo dziękujemy!

Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania płatności bonem w sytuacji, gdy:

  • Gość nie posiada odpowiednich danych do zrealizowania bonu, tj. numeru realizacji transakcji, braku środków przypisanych do bonu, posiadanie przy sobie nieodpowiedniego numeru telefonu do potwierdzenia transakcji
  • Gość nie jest w stanie dostarczyć kodu SMS wysłanego na nr telefonu przypisany do bonu z powodu braku zasięgu telefonicznego (z siecią Play nie ma kłopotów, z pozostałymi są trudności, najgorzej działa u nas T-Mobile)

Jeśli, pomimo braku możliwości, bardzo chcą Państwo zrealizować płatność bonem, możemy odroczyć Państwa płatność o maksymalnie 2 dni robocze oraz zablokować odpowiednią sumę na Państwa karcie kredytowej. W momencie niedokonania transakcji bonem kwota zostanie pobrana z Państwa konta.