Boże Narodzenie: 5 lub 4 doby

pomiędzy 22. a 27.12.2020

Z dzieciństwa zapewne pamiętacie ekscytację towarzyszącą oczekiwaniu na Święta. Dom wypełniony gwarem i pięknymi zapachami dochodzącymi z kuchni… Nieraz przygotowania do uroczystości są równie ważne jak samo święto. Jeśli chcecie, aby te dziecięce wspomnienia wróciły do Was, zapraszamy na Święta do Zagrody Kuwasy.

Tak jak rok temu przed świętami odwiedzi nas Biebrzańska Wiedźma, pod okiem której będziemy przygotowywać tradycyjne ozdoby  –  u sufitu zawiśnie podłaźnik zdobiony jabłkami, pierniczkami, orzechami. Kąt ozdobi udekorowany snopek jako wróżba pomyślności i dostatku, a podłogi u wejścia zaścieli świerkowy dywan. Na dzieci będzie czekać słodka choinka.

Goście będą uczestniczyć w warsztatach, pokazujących jak w dawnych czasach szykowano się do Wigilii. Panowie wykonają prace cięższe, a panie i dzieci stworzą niezwykłe ozdoby. Będziemy mieć do wykonania podłaźnik- dawny odpowiednik choinki, a poza tym snopki, pająki, stroiki ze słomy, orzechów, piórek, szyszek, ziemniaków, jabłek
i siana. Zapomnijcie o standardowych bombkach i plastikowych ozdobach!

A potem nadejdzie Wigilia i najpiękniejsze z polskich świąt. Wraz z nimi czekają na Was suto zastawione stoły. W ciągu dnia będą mogli Państwo korzystać z atrakcji okolicy spacerując w zimowej scenerii parku narodowego. Jeśli będzie śnieg i chętni, możemy zorganizować dodatkową atrakcję – kulig!

Natomiast bez względu na pogodę w pierwszy dzień Świąt po obiedzie zapraszamy do wspólnego kolędowania! Pomoże nam w tym grupa augustowskich muzyków „Na chwilę”, z którymi, przy wtórze instrumentów i ze śpiewnikami w ręku, przypomnimy sobie znane i mniej znane kolędy i pastorałki.

Cennik:

  • Pobyt 5 dób:  1500 zł/osoba
  • Pobyt 4 doby: 1400 zł/osoba

Dzieci do ukończenia 2 roku życia, w pokoju z rodzicami – gratis

Dzieci od 2 lat do lat 12, w pokoju z rodzicami – 20% zniżki

Dopłata do pokoju 1-osobowego w czasie Świąt: 50 zł/doba.

W pakiecie:

  • noclegi ze śniadaniami w wybranym okresie pomiędzy 22 a 27 grudnia 2020 r.
  • pełne wyżywienie, w tym Wieczerza Wigilijna i uroczysty obiad w I dzień Świąt
  • warsztaty etnograficzne dla wszystkich Gości – zdobienie jadalni zgodnie z ludowymi zwyczajami rodem z XIX wieku (23 grudnia)
  • koncert kolęd i wspólne śpiewanie z zespołem „Na chwilę” w pierwszy dzień Świąt

Gratka dla miłośników przyrody

Fakultatywna wycieczka „na łosie” z przewodnikiem do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Zima to dobry czas na obserwacje łosi. To dlatego, że w poszukiwaniu pożywienia przenoszą się one do lasów, gdzie zgryzają aromatyczną sośninę. Na II dzień świąt, czyli 26 grudnia 2020 r. zaplanowaliśmy kameralną i całodzienną wyprawę na łosie. Wyprawa zacznie się o 7.00, po wczesnym śniadaniu. Gości zabierze niewielki bus. Na drogę uczestnicy otrzymają lunch pakiety. Powrót do Zagrody Kuwasy przewidywany jest ok. godz. 16.00, na obiadokolację.

Koszt: 210 zł/osoba.

Przy zbyt małej liczbie chętnych zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki.