Weekend z sowami:

9-11 kwietnia 2021

Wielu z naszych Gości miało już okazję jeździć na ornitologiczne wycieczki z dr Michałem Polakowskim, znanym ornitologiem i przewodnikiem biebrzańskim. Tym razem Michał zaprasza Państwa na coś wyjątkowego!

Chodzi o sowy – niezwykłe ptaki, które charakteryzują się aktywnością nocną. Na sobotę 10 kwietnia zaplanowaliśmy wycieczkę w celu ich poszukiwania. Wśród wysłuchiwanych i wypatrywanych gatunków może znaleźć się najliczniejszy – choć mimo to nie taki pospolity – puszczyk, zamieszkująca głównie zabudowania, złoto-szaro-biała płomykówka, a może również rzadsze – mała pójdźka i wielki puchacz. Prócz sów, mamy szanse obejrzeć i usłyszeć ciągnące słonki, drobne ptaki na przelotach, a także zaobserwować bobry, które podobnie jak sowy, prowadzą nocny tryb życia.

To będzie najambitniejsza z wypraw, jakie dotąd organizowaliśmy wspólnie z Michałem. Po pierwsze dlatego, że odbywa się w porze nocnej. Odwiedzenie najlepszych sowich miejsc zajmie około 8-9 godzin, czyli do pensjonatu wrócimy po północy. Po drugie, aby udało się nam zlokalizować sowy, będziemy potrzebować pogodnej, bezdeszczowej i bezwietrznej nocy. Nie umiemy teraz powiedzieć, czy taka pogoda się nam trafi, na razie możemy jedynie trzymać za to kciuki.

Natomiast po sprawdzeniu prognozy pogody, na kilka dni przed tym weekendem, w razie potrzeby zastrzegamy możliwość przełożenia wycieczki na dzień poprzedni (piątek 9.04) lub następny (11.04.). W ostateczności, gdyby aura zapowiadała się wyjątkowo niekorzystnie, zastrzegamy możliwość odwołania wycieczki. Oczywiście wpłacone zaliczki zostaną w takim wypadku zwrócone lub będzie możliwość przerzucenia ich na inny ptasi weekend z Michałem.
Wystartujemy busem z Kuwas po solidnym obiedzie, w ramach kolacji uczestnicy otrzymają suchy prowiant. Powrót do pensjonatu około godz. 24.00 a nawet 1.00.

Liczba uczestników ograniczona.
Cena wycieczki: 280 zł/osoba

W cenę wliczona jest: opieka merytoryczna przewodnika – ornitologa, całodzienny transport busem, bilet do BPN, lunch pakiet, dostęp do sprzętu optycznego dla chętnych (luneta, lornetki).

Zakwaterowanie i wyżywienie wg cennika „Sezony atrakcyjne przyrodniczo”.