Kameralne wycieczki przyrodnicze na zamówienie

(jesień – zima 2020)

Późna jesień na biebrzańskich bagnach może nie jest tak spektakularna jak inne pory roku, ale ma też niezaprzeczalne zalety. Mgliste ciche poranki mają w sobie coś magicznego… Jeśli wybierając się w teren chcesz odpocząć od cywilizacji, szukasz spokoju, to dobrze trafiłeś!  O tej porze roku na szlakach natkniesz się najwyżej na pojedyncze osoby, za to z dnia na dzień rosną szanse na spotkanie z królem bagien – łosiem.

Nawet gdy z drzew opadają ostatnie kolorowe liście, przyroda nie idzie spać. Wręcz przeciwnie, łatwiej wtedy obserwować zwierzęta, które dotąd skutecznie ukrywały się przed naszym wzrokiem w zielonej gęstwinie. Później – miejmy nadzieję – spadnie śnieg i bagna zamienią się w bajkową krainę.

Współpracujący z nami biebrzańscy przewodnicy z „Watahy Wschód” czyli Kasia i Przemek zapraszają na wycieczki do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Świt na bagnach – wyprawa na słynne Czerwone Bagno – Grzędy zaczyna się jeszcze po ciemku, z szansą na łosie i inne zwierzaki, które są najbardziej aktywne właśnie o brzasku. Może powstaną piękne ujęcia fotograficzne? A ponieważ dzień jest już krótki, nie zarwiecie nocy!

Przeprawa bagienna – szlakiem Gugny-Barwik, całkiem konkretna wyrypa w dość trudnym i mokrym terenie. Wodery w razie czego wypożyczy Wam firma przewodnicka.

Wyprawa na łosie – poszukiwanie tych ssaków w miejscach ich częstego występowania.

– inne wycieczki na indywidualne zamówienie.

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami, wycieczki są oferowane dla grup maksymalnie 4-osobowych. Zalecamy transport własnymi autami gości i zachowanie dystansu. Wprawdzie w terenie nie trzeba nosić maseczek, ale należy je mieć ze sobą na wszelki wypadek.

I niech nie martwi Cię krótki dzień! Wieczory spędzisz z książką lub laptopem przy naszym ciepłym kominku, z kubkiem dobrej kawy lub grzanego wina w ręku.

Koszty wycieczek, w zależności od trasy i liczby uczestników, kształtują się pomiędzy  50 zł a 200 zł od osoby. Należy doliczyć koszt  biletu do parku (8 zł – normalny i 4 zł – ulgowy). Rozliczenie bezpośrednio z przewodnikami.

Koszty pobytu i wyżywienia w Zagrodzie Kuwasy zgodnie z cennikiem „Od jesieni do przedwiośnia” (z wyłączeniem Świąt i długich weekendów, kiedy mogą obowiązywać inne ceny).