Weekend z sowami:

8-10 kwietnia 2022

Wielu z naszych Gości miało już okazję jeździć na ornitologiczne wycieczki z dr Michałem Polakowskim, znanym ornitologiem i przewodnikiem biebrzańskim. Tym razem Michał zaprasza Państwa na coś wyjątkowego!

Chodzi o sowy – niezwykłe ptaki, które charakteryzują się aktywnością nocną. Na piątkowe późne popołudnie i wieczór 8 kwietnia zaplanowaliśmy wycieczkę w celu ich poszukiwania. Wśród wysłuchiwanych i wypatrywanych gatunków może znaleźć się najliczniejszy – choć mimo to nie taki pospolity – puszczyk, zamieszkująca głównie zabudowania, złoto-szaro-biała płomykówka, a może również rzadsze – mała pójdźka i wielki puchacz. Prócz sów, mamy szanse obejrzeć i usłyszeć ciągnące słonki, drobne ptaki na przelotach, a także zaobserwować bobry, które podobnie jak sowy, prowadzą nocny tryb życia.

To będzie najambitniejsza z wypraw, jakie dotąd organizowaliśmy wspólnie z Michałem. Po pierwsze dlatego, że odbywa się w porze nocnej. Odwiedzenie najlepszych sowich miejsc zajmie około 8-9 godzin, czyli do pensjonatu wrócimy po północy. Po drugie, aby udało się nam zlokalizować sowy, będziemy potrzebować pogodnej, bezdeszczowej i bezwietrznej nocy. Nie umiemy teraz powiedzieć, czy taka pogoda się nam trafi, na razie możemy jedynie trzymać za to kciuki.

Natomiast gdyby w piątek doszło do załamania pogody, rezerwujemy termin zapasowy i w razie potrzeby zastrzegamy możliwość przełożenia wycieczki na dzień następny (sobota 9.04). W ostateczności, gdyby aura zapowiadała się wyjątkowo niekorzystnie, zastrzegamy możliwość odwołania wycieczki. Oczywiście wpłacone zaliczki zostaną w takim wypadku zwrócone lub będzie możliwość przerzucenia ich na inny ptasi weekend z Michałem.

W piątek będą mogli Państwo zakwaterować się u nas wcześniej niż ma to miejsce zazwyczaj, bo już od godziny 13.00. O  godz. 15.00 podamy Wam obiad, a na wycieczkę wystartujemy busem z Kuwas ok. godz. 16.00, prosimy więc o punktualne przybycie!

W ramach kolacji uczestnicy otrzymają suchy prowiant. Powrót do pensjonatu około godz. 24.00 a nawet 1.00.

Liczba uczestników ograniczona.
Cena wycieczki: 295 zł/osoba

W cenę wliczona jest: opieka merytoryczna przewodnika – ornitologa, całodzienny transport busem, bilet do BPN, lunch pakiet, dostęp do sprzętu optycznego dla chętnych (luneta, lornetki).

Zakwaterowanie i wyżywienie wg cennika „Sezony atrakcyjne przyrodniczo”.