Jak rozumieć się z psem – warsztaty z komunikacji

9-11 września 2022

Zachęceni sukcesem kwietniowych warsztatów z komunikacji z psami, postanowiliśmy w tym roku zorganizować jeszcze jedną ich edycję.  „Nie zmieniaj zachowania, zmień emocje” – taki wniosek wyciągnęli uczestnicy poprzednich warsztatów. I zmienili, nie tyle psie, co własne emocje, z zauważalną  praktycznie od razu korzyścią dla porozumienia między człowiekiem a psem. 

A to wszystko dzięki  Grecie.

Greta Rogoz ma wieloletnie doświadczenie z psami, sięgające 1996 roku. Szkoliła psy, pracowała w schronisku dla bezdomnych zwierząt, prowadziła kennel zaprzęgowy, posiadała też hodowlę psów rasy alaskan malamut. Obecnie prowadzi hotel dla bezdomnych zwierząt, współpracując z organizacjami i fundacjami pomagającymi zwierzętom, m.in. SOS Husky.

Greta posiada uprawnienia treserskie i instruktorskie. Jednak lata kontaktu z różnymi psami i pracy z nimi pozwoliły jej dojść do przekonania, że papiery te nie są jej już potrzebne. Odeszła od tradycyjnych sposobów szkolenia, za to dołączyła do stale rosnącego grona zwolenników komunikacji z psami, opartej na uważnej obserwacji i na mowie ciała, a nade wszystko na empatii, która okazywana zwierzęciu w zrozumiałej dla niego formie, wywołuje tak samo przyjazną i szczerą reakcję. Zajęcia z Gretą to nie jest szkolenie psa czy uczenie go sztuczek, to są warsztaty z komunikacji z psem.

Jeśli nie zależy ci na mechanicznym wyrobieniu u Twojego psa nawyków, na jego ślepym posłuszeństwie i na popisywaniu się wykonywanymi przez Twoje zwierzę sztuczkami, za to chcesz abyście się z Twoim psem dobrze rozumieli i abyście miło spędzali sobie razem czas – te warsztaty są dla Ciebie.

Jeśli masz ze swoim psem problemy, to wcale to nie oznacza, że jest on mało inteligentny lub złośliwy. Może po prostu się kompletnie nie rozumiecie – Ty jego, a on Ciebie. Skorzystajcie z usług tłumacza z psiego na nasze, czyli z warsztatów Grety, zaplanowanych w Kuwasach na weekend 9-11 września 2022 r.

Greta mówi tak:

 „Kluczem do zrozumienia psów jest solidny kamień…
Trzeba na takim usiąść i obserwować zachowania psów w różnych sytuacjach. Uczyć się mowy ciała, wyłapywać najmniejsze ruchy głowy, a nawet oczu, starać się zauważać każde napięcie mięśniowe. Oczywiście nigdy nie będziemy tak wnikliwymi obserwatorami jak psy, one dużo szybciej, łatwiej i precyzyjniej posiądą umiejętność obserwowania i uczenia się nas… niemniej jednak, im więcej czasu poświęcimy na patrzenie, a przez to rozumienie naszych podopiecznych tym lepsze będę wzajemne relacje, których nie zastąpi żadne szkolenie, powtarzanie ćwiczeń i uczenie sztuczek.
Zapraszamy Was do podjęcia razem z nami próby zrozumienia i nauki obserwacji psa.. Do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wspólnego odnajdywania klucza, którym otworzymy drzwi do relacji pełnych zrozumienia i zaufania. Podczas naszego spotkania nie będziemy uczyć naszych psów siadania, leżenia czy przynoszenia aportu na komendę – będziemy starali się stworzyć z nimi relację, dzięki której one bardziej zaufają nam, a my im. Dzięki której nie będziemy się bać obdarzać je większą swobodą, a one nie będą miały pokusy, aby korzystać z jeszcze większej.”

Warsztaty zaczynają się od spotkania organizacyjnego w piątek po obiadokolacji. Omówiona zostanie techniczna strona warsztatów oraz ustalimy kolejność psów. Bezpośrednio po spotkaniu będzie możliwość indywidualnych rozmów o psach z prowadzącą.

Kolejne dwa dni to praca indywidualna z każdym psem oddzielnie. Dla każdego psa przewidziano średnio 1 godzinę zegarową, choć oczywiście, w razie potrzeby czas ten zostanie wydłużony. Maksymalnie 6 sesji indywidualnych dziennie, część po śniadaniu, część po obiedzie.

Orientacyjny program:

9.09 piątek

Zakwaterowanie od godz. 16:00

17:00 – 18:00 obiadokolacja z bufetu

18:00 – 19:00 spotkanie zapoznawcze

19:00 – 21:00 indywidualne rozmowy o psach

10.09 sobota

8:00 – 9:30 śniadanie

10:00 – 18:00 (z przerwą na obiad)  indywidualna praca z psami, pierwszy pies o 10:00

13:00 – 14:00 obiad

18:00 – 19:00 kolacja

11.09 niedziela

8:00 – 9:30 śniadanie

9:00 – 16:00 (z przerwą na obiad) indywidualna praca z psami, pierwszy pies o 9:00.

13:00- 14:00 obiad

Wykwaterowanie do godz. 17:00

MIEJSCA:
-10 osób z psami
-dowolna liczba wolnych słuchaczy

KOSZT WARSZTATÓW:
Cena warsztatów obejmuje: dwudniowe warsztaty, w tym indywidualne sesje
290 zł pies + przewodnik

150 zł wolny słuchacz bez psa

Opłatę za warsztaty należy uiścić gotówką u prowadzącej warsztaty po przyjeździe.

KOSZT ZAKWATEROWANIA i WYŻYWIENIA

650 zł/osoba z psem

550 zł/osoba towarzysząca, zakwaterowana w pokoju z psem i opiekunem psa

KOSZT TEN OBEJMUJE:

2 noclegi (piątek i sobota)

1 obiadokolacja (piątek)

2 śniadania (sobota i niedziela)

2 obiady (sobota i niedziela)

1 kolacja (sobota)

Dzieci do lat 12. mają 20% zniżki na noclegi i wyżywienie

WARUNKI UCZESTNICTWA:

W warsztatach może wziąć udział:

– osoba dorosła lub niepełnoletnia pod opieką osoby dorosłej

– psy, które mają ukończony 3. miesiąc życia, posiadają aktualne szczepienia przeciw wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym

W warsztatach nie mogą wziąć udziału:

– psy agresywne w stosunku do ludzi i psów

– suki w cieczce

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, numer telefonu, imię, rasę i wiek psa prosimy wysłać na adres mailowy: info@zagrodakuwasy.pl.

Warunkiem potwierdzenia udziału w warsztatach jest dokonanie rezerwacji pokoju w Zagrodzie Kuwasy oraz wpłacenie bezzwrotnego zadatku 350 zł od osoby na konto, którego nr zostanie podany przez nas przy potwierdzeniu rezerwacji. Pozostałą część opłaty za hotel i wyżywienie można zapłacić na miejscu kartą lub gotówką lub też przelewem przed przyjazdem na warsztaty.

Po przyjęciu zgłoszenia w imieniu prowadzącej warsztaty wyślemy uczestnikom ankietę do wypełnienia.