Weekend z kolorowymi ptakami:
19-21 maja 2023

Zapraszamy na birdwatcherską ucztę, czyli na wycieczkę na obserwację kolorowo upierzonych ptaków doliny Biebrzy i Narwi.

Nie tylko egzotyczne, ciepłe kraje mogą się pochwalić okazami bajecznie kolorowych ptaków, również w naszej strefie klimatycznej zdarzają się barwnie upierzone ptaki, np. dudek, zimorodek, żołna czy wilga. Druga połowa maja to okres, kiedy wszystkie te ptaki znajdują się już w Polsce i jest naprawdę duża szansa na ich obserwację.

Prócz oglądania ptaków z lądu mamy dla Państwa dodatkową niespodziankę czyli rejs katamaranem po Narwi. Z wody szczególnie dobrze widać zimorodki, które budują swe gniazda w norkach w nadrzecznych skarpach.

Podczas całodniowej wyprawy, zaplanowanej na sobotę 20 maja, mamy nadzieję dokonać wielu cennych obserwacji. Pomoże nam w tym nasz przewodnik Oliwier Myka, ornitolog i przewodnik birdwatcherów oraz miłośników dzikiej przyrody.

Wystartujemy z Zagrody Kuwasy rano, po śniadaniu. Uczestników, wyposażonych w suchy prowiant na wycieczkę, zabierze niewielki bus. Około godz. 14:00 wsiądziecie na katamaran na 2-godzinny rejs w poszukiwaniu zimorodków. Po przybiciu z powrotem do portu niespieszne ruszycie w drogę powrotną, po drodze zatrzymując się jeszcze w ciekawych ptasich lokalizacjach.  Powrót przewidziany jest na obiadokolację ok. godz. 18:00.

Liczba uczestników ograniczona.
Koszt wycieczki: 520 zł/osoba.

W cenę wliczone są: opieka przewodnika, rejs katamaranem, obsługa merytoryczna i udostępnienie sprzętu optycznego (luneta, lornetki), całodzienny transport autokarowy, karty wstępu do parku narodowego oraz suchy prowiant na wycieczkę.

Zakwaterowanie i wyżywienie wg cennika „Sezony atrakcyjne przyrodniczo”.