Wycieczka ornitologiczna na bataliony:

4 maja 2023

Rokrocznie organizowana przez nas wycieczka „na bataliony” tym razem została zaplanowana na 4 maja, stanowiąc arcyciekawą propozycję dla naszych gości, spędzających u nas Majówkę. Jednocześnie jest to okres,  w którym tych oryginalnych ptaków nad Biebrzą jest najwięcej.

Batalion to niewielki, ale bardzo oryginalny ptak, który stał się symbolem Biebrzańskiego Parku Narodowego. Niegdyś gniazdował na bagnach, a ostatnio tylko licznie zatrzymuje się tu na przelotach. Na całym świecie nie odkryto dwóch jednakowo upierzonych samców! Wiosną, walcząc na tokowiskach, kolorowe samczyki wzbudzają zainteresowanie nie tylko przyglądających się im samic, ale też obserwatorów przyrody i fotografików. Prócz batalionów mamy szansę na obserwację innych wiosennych ptaków.

Wycieczkę poprowadzi Oliwier Myka, ornitolog i przewodnik wycieczek dla birdwatcherów i miłośników turystyki przyrodniczej.

Wyjazd busem z Kuwas w czwartek  4 maja  po lunchu (lunch o 13:00, wyjazd o godz. 14:00). Uczestnicy wycieczki otrzymają na drogę lunch pakiety, a wrócą na kolację ok. godz. 21:00. Liczba uczestników ograniczona.

Z uwagi na plan wycieczki, jeśli rozlewiska Biebrzy będą okazałe, uczestnicy powinni zabrać ze sobą wysokie kalosze.

Cena wycieczki: 480 zł/osoba
W cenę wliczona jest: opieka merytoryczna przewodnika – ornitologa, całodzienny transport busem po najciekawszych ptasich miejscówkach, bilet do BPN, lunch pakiet, dostęp do sprzętu optycznego dla chętnych (luneta, lornetki).

Zakwaterowanie i wyżywienie wg cennika obowiązującego w czasie Majówki.