Jak rozumieć się z psem – warsztaty z komunikacji

14-16 kwietnia 2023

Zbliża się kolejne święto dla wszystkich tych opiekunów psów, którzy stawiają w swych relacjach z podopiecznymi na KOMUNIKACJĘ. Przed nami kolejne warsztaty z GRETĄ ROGOZ.

Greta ma wieloletnie doświadczenie z psami, sięgające 1996 roku. Szkoliła psy, pracowała w schronisku dla bezdomnych zwierząt, prowadziła kennel zaprzęgowy, posiadała też hodowlę psów rasy alaskan malamut. Obecnie prowadzi hotel dla bezdomnych zwierząt, współpracując z organizacjami i fundacjami pomagającymi zwierzętom, m.in. SOS Husky.

Greta posiada uprawnienia treserskie i instruktorskie. Jednak lata kontaktu z różnymi psami i pracy z nimi pozwoliły jej dojść do przekonania, że papiery te nie są jej już potrzebne. Odeszła od tradycyjnych sposobów szkolenia, za to dołączyła do stale rosnącego grona zwolenników komunikacji z psami, opartej na uważnej obserwacji i na mowie ciała, a nade wszystko na empatii, która okazywana zwierzęciu w zrozumiałej dla niego formie, wywołuje tak samo przyjazną i szczerą reakcję.

Ta edycja warsztatów wniesie nowe wartości. Program został wzbogacony o wykłady, zresztą – poczytajcie, co pisze w tej sprawie Greta:

„Kluczem do zrozumienia psów jest solidny kamień….
Trzeba na takim usi
ąść i obserwować zachowania psów w różnych sytuacjach. Uczyć się mowy ciała, wyłapywać najmniejsze ruchy głowy, a nawet oczu, starać się zauważać każde napięcie mięśniowe. Oczywiście nigdy nie będziemy tak wnikliwymi obserwatorami jak psy, one dużo szybciej, łatwiej i precyzyjniej posiądą umiejętność obserwowania i uczenia się nas – niemniej jednak, im więcej czasu poświęcimy na patrzenie, a przez to rozumienie naszych podopiecznych tym lepsze będę wzajemne relacje, których nie zastąpi żadne szkolenie, powtarzanie ćwiczeń i uczenie sztuczek.
Zapraszamy Was do podj
ęcia razem z nami próby zrozumienia i nauki obserwacji psa. Do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wspólnego odnajdywania klucza, którym otworzymy drzwi do relacji pełnych zrozumienia i zaufania. Podczas naszego spotkania nie będziemy uczyć naszych psów siadania, leżenia czy przynoszenia aportu na komendę – będziemy starali się stworzyć z nimi relację, dzięki której one bardziej zaufają nam, a my im. Dzięki której nie będziemy się bać obdarzać je większą swobodą, a one nie będą miały pokusy, aby korzystać z jeszcze większej.”

Warsztaty zaczynają się w piątek po obiadokolacji. Tym razem nie skończy się, tak jak podczas poprzednich edycji, na spotkaniu organizacyjno-wprowadzającym. Mamy dla Was niespodziankę! Uzbrójcie się w notatniki i długopisy, będzie wykład, na którym dostaniecie narzędzia, by jeszcze mocniej doskonalić komunikację z Waszymi psiakami 🙂 Poza tym, jak zawsze, omówimy  techniczną stronę warsztatów oraz ustalimy kolejność psów. Bezpośrednio po spotkaniu będzie możliwość indywidualnych rozmów o psach z prowadzącą.
Kolejne dwa dni to praca indywidualna z każdym psem oddzielnie. Dla każdego psa przewidziano średnio 1 godzinę zegarową, choć oczywiście, w razie potrzeby czas ten zostanie wydłużony. Maksymalnie 6 sesji indywidualnych dziennie, część po śniadaniu, część po obiedzie. W sobotę druga część wykładu. Będziecie zadowoleni 🙂

Orientacyjny program:

14.04 piątek
Zakwaterowanie od godz. 16:00
17:00 – 18:00 obiadokolacja z bufetu
18:00 – 20:00 spotkanie zapoznawcze oraz wykład
20:00 – 21:00 indywidualne rozmowy o psach

15.04 sobota

8:00 – 9:30 śniadanie
10:00 – 18:00 (z przerwą na obiad) indywidualna praca z psami, pierwszy pies o 10:00
13:00 – 14:00 obiad
18:00 – 19:00 kolacja

20:00 – 21:00 druga część wykładu

16.04 niedziela
8:00 – 9:30 śniadanie
9:00 – 16:00 (z przerwą na obiad) indywidualna praca z psami, pierwszy pies o 9:00.
13:00 – 14:00 obiad
Wykwaterowanie do godz. 17:00

MIEJSCA:
-10 osób z psami
-dowolna liczba wolnych słuchaczy

KOSZT WARSZTATÓW:
Cena warsztatów obejmuje: dwudniowe warsztaty, w tym indywidualne sesje
290 zł pies + przewodnik

150 zł wolny słuchacz bez psa

Opłatę za warsztaty należy uiścić gotówką u prowadzącej warsztaty po przyjeździe.

KOSZT ZAKWATEROWANIA i WYŻYWIENIA

680 zł/osoba z psem

580 zł/osoba towarzysząca, zakwaterowana w pokoju z psem i opiekunem psa

KOSZT TEN OBEJMUJE:

2 noclegi (piątek i sobota)

1 obiadokolacja (piątek)

2 śniadania (sobota i niedziela)

2 obiady (sobota i niedziela)

1 kolacja (sobota)

Dzieci do lat 12. mają 20% zniżki na noclegi i wyżywienie

WARUNKI UCZESTNICTWA:

W warsztatach może wziąć udział:

– osoba dorosła lub niepełnoletnia pod opieką osoby dorosłej

– psy, które mają ukończony 3. miesiąc życia, posiadają aktualne szczepienia przeciw wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym

W warsztatach nie mogą wziąć udziału:

– psy agresywne w stosunku do ludzi i psów

– suki w cieczce

ZGŁOSZENIA
Zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, numer telefonu, imię, rasę i wiek psa prosimy wysłać na adres mailowy: info@zagrodakuwasy.pl.

Warunkiem potwierdzenia udziału w warsztatach jest dokonanie rezerwacji pokoju w Zagrodzie Kuwasy oraz wpłacenie bezzwrotnego zadatku 350 zł od osoby na konto, którego nr zostanie podany przez nas przy potwierdzeniu rezerwacji. Pozostałą część opłaty za hotel i wyżywienie można zapłacić na miejscu kartą lub gotówką lub też przelewem przed przyjazdem na warsztaty.

Po przyjęciu zgłoszenia w imieniu prowadzącej warsztaty wyślemy uczestnikom ankietę do wypełnienia.