Zagroda Kuwasy dla najmłodszych

Bezpieczny trawiasty teren z dala od ruchliwych dróg, cisza, czyste powietrze i otoczenie dziewiczej przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego, kontakt z domowymi zwierzakami – wszystko to sprzyja wypoczynkowi rodzin z dziećmi, także tymi najmłodszymi.  Zagroda Kuwasy posiada dla dzieci niemal wszystko to, czym może się pochwalić hotel przyjazny dzieciom.

Stajnia i zwierzaki

Ważnym miejsce w Kuwasach jest nasza stajnia z 4 końmi wierzchowymi. Polecamy jazdy konne z instruktorem dla początkujących i zaawansowanych. W stajni mieszka także rogata Marzena, oraz Balbina i Bolek czyli nasze kozy. Aktualnie mamy także 3 psy oraz 4 koty.

Kastyl

Nutek

Pikador

Panczo

Latem stawkę naszych koni wspomagają konie z Klubu Jeździeckiego Kuclandia z Książenic koło Warszawy.

Zagroda Kuwasy usytuowana jest przy Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur. Najbliższy Zagrodzie odcinek biegnie przez uroczyska Czerwonego Bagna. System oznakowanych dróg i ścieżek pozwala na przeprowadzenie 1-, 2-godzinnych jazd terenowych dla naszych Gości. Inny odcinek Szlaku prowadzi leśnymi duktami nad jezioro Dreństwo, gdzie w wyznaczonym miejscu wolno wchodzić z końmi do wody, poić je i kąpać. Pławienie koni to ulubiona atrakcja w lecie.

Zagroda Kuwasy dla aktywnych

Bezpośrednie sąsiedztwo parku narodowego oraz Pojezierza Ełckiego  stwarza warunki do wypoczynku dla osób aktywnych.

Wakacje z dziećmi

Dużą wagę przykładamy do uatrakcyjnienia wypoczynku naszych najmłodszych Gości. Zagroda Kuwasy to dobre miejsce nie tylko na weekend, ale też na wakacje czy też krótki urlop z dziećmi. W okresie wakacji dzieci wraz z rodzicami mogą  wziąć udział w fakultatywnych zorganizowanych imprezach i zabawach animacyjnych:

  • warsztaty kulinarne dla najmłodszych
  • wyprawy przyrodnicze dla rodzin
  • warsztaty plastyczne, ceramiczne
  • spotkanie z krówką, świnką, kurką – odwiedziny w gospodarstwie rolnym, karmienie zwierząt

Wiele hoteli przyjaznych dzieciom zapewnia specjalne pomieszczenia do zabawy dla dzieci. Zatrudniają opiekunki i animatorów, którzy przejmują od rodziców opiekę nad dziećmi często nawet na kilka godzin dziennie. My postępujemy nieco inaczej – znajdujemy takie zajęcia i zabawy, które integrują rodzinę i umożliwiają dzieciom i rodzicom wspólne, twórcze bycie ze sobą, na które na co dzień brakuje czasu zabieganym rodzicom.