SYLWESTER NA LUZIE

5 dni, 4 noclegi – od 29.12.2021 (środa) do  2.01.2022 (niedziela)

Zorganizowanie udanego rodzinnego Sylwestra, w dodatku naszpikowanego atrakcjami, to nie lada wyzwanie. Warto poprosić o wsparcie fachowców. I tak, tegoroczny pobyt Sylwestrowy w Kuwasach to wspólne dzieło trzech podmiotów: biura podróży Ohana Travel, szkoły jogi Dom Jogi oraz Zagrody Kuwasy.

Ostatniego dnia roku panuje zwykle zamieszanie, pośpiech, uczestnicy balów gorączkowo przygotowują stroje i fryzury na ten wyjątkowy wieczór, a ci którzy wybierają „domówkę”, mają do przyszykowania dodatkowo sylwestrową kolację. Wszystko po to, aby pobrykać parę godzin na parkiecie, odliczyć ostatnie sekundy starego roku, wypić szampana – a potem leczyć kaca w Nowy Rok, który okazuje się takim samym dniem jak poprzednie. Owszem, bywa wesoło i zabawnie, ale przymus zabawy „bo jest Sylwester” u wielu osób wzbudza opór i niechęć. My już od kilku lat spędzamy go po swojemu, czyli aktywnie, a w tym roku zapraszamy do tego Ciebie i Twoich bliskich!

Zapraszamy Cię na 5-dniowy reset na przełomie 2021 i 2022 roku. Kalendarz nam sprzyja, plan jest więc taki, że trafisz do Zagrody na dwa dni przed końcem roku (29 grudnia), a wyjedziesz do domu w niedzielę 2 stycznia. Wykorzystasz ten czas na to, czego będziesz w danym momencie potrzebować: na spokojny wypoczynek, odespanie, relaks z  jogą, masaże, ruch na świeżym powietrzu, a przede wszystkim na relacje z bliskimi, na co w codziennej gonitwie nie zawsze jest czas. Wyjazd z miasta rekomendujemy zwłaszcza właścicielom psów, które w większości boją się huku petard – tutaj nie ma o tym mowy.

Z uwagi na naszą unikalną lokalizację, tuż przy rezerwacie Czerwone Bagno, w trosce o spokój zwierząt dzikich i domowych, wiedz, że przez cały nasz pobyt, na terenie Zagrody oraz w jej okolicy nie będzie możliwości odpalania petard i fajerwerków. Zimne ognie też są fajne (i dobrze wychodzą na zdjęciach) 😉

Oferujemy pobyt z pełnym wyżywieniem, od obiadokolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu. Herbata z imbirem smażonym w karmelu rozgrzeje po długim spacerze, a smak zagrodowego ciasta z kruszonką zapamiętasz jak Proust smak ciastka magdalenki 🙂 A co w Sylwestra?  Będziemy leniwie celebrować przedłużoną, bogatą w różnorodne przystawki kolację, zakończoną noworocznym toastem. Po północy rozpalimy wielkie ognisko, aby oczyścić umysł i przygotować się na nadchodzący rok. A w Nowy Rok możecie liczyć na pyszny świąteczny obiad!

JOGA I RELAKS DLA DOROSŁYCH

Zajęcia jogi poprowadzi Dorota Starzyńska – nauczycielka jogi według metody BKS Iyengara, która swoje kilkunastoletnie doświadczenie nauczycielskie zdobywała na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych, przez Włochy do Rishikesu, kolebki jogi u źródeł Gangesu. W Polsce prowadzi własny DOM JOGI na warszawskich Bielanach.

W jodze, którą będziemy praktykować, zwrócimy uwagę na swobodny i pełny oddech oraz wygodę podczas ćwiczeń. Do naszej dyspozycji będzie kompletny sprzęt do jogi, który to ułatwi. Dzięki Dorocie i jej zajęciom poczujesz głęboki stan relaksu, nawet jeśli jesteś zupełnie początkująca/y. Dzięki jodze powróci do Ciebie witalność i zdrowie. A po wielu miesiącach „domowej” pracy przy komputerze – najbardziej wdzięczny będzie Ci Twój kręgosłup 🙂 Dostaniesz także wskazówki do praktyki w codziennym życiu. Więcej o Dorocie przeczytasz tu: www.domjogi.pl.

ZAJĘCIA DLA DZIECI

W czasie zajęć dla dorosłych dzieci będą świetnie się bawić w gronie innych dzieci. Stawiamy na edukację poprzez zabawę i angażowanie najmłodszych w aktywne sposoby poznawania siebie i otaczającego je świata. Proponujemy zajęcia zaplanowane, z dużym marginesem na inwencję własną dzieci.

Świąteczny czas to najlepszy czas na odpoczynek od planów dnia, zajęć domowych i dodatkowych. Według nas natura jest najlepszym placem zabaw, także postaramy się, by dzieci mocno z niej skorzystały. Uważnie obcując z przyrodą i bawiąc się na świeżym powietrzu, przeprowadzimy mnóstwo eksperymentów, by poznać sekrety natury. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystamy podczas dni, które spędzimy razem na zabawie i odpoczynku. Zajęcia będą różnorodne i dopasowane do zainteresowań i wieku dzieci.

 Podczas zajęć ruchowych i gier sportowych dzieci będą mogły się wyszaleć, wyzwolić drzemiącą w nich twórczą energię, a także ośmielić do przeżywania nowych doświadczeń. W skrócie: dużo ruchu, zabawy, głośnego śmiechu i szaleństw, by na koniec dnia wyciszyć się i zrelaksować.

Nie zabieramy ze sobą zabawek, ale wśród rzeczy, które zabierzemy ze sobą, znajdą się piłki, sprzęt sportowy, książki i gry na spokojne chwile, materiały plastyczne, tkaniny, dużo papieru i wiele, wiele innych. Wspólnie znajdziemy patyki, kamienie, poszukamy leśnych skarbów, pobiegamy po łące i będziemy dobrze się bawić.

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 4 roku życia.

A gdy potrzeby obu stron zostaną zaspokojone, czas na bycie razem i tworzenie wspólnych wspomnień, które zostaną z nami już na zawsze!

ATRAKCJE DODATKOWE – DLA WSZYSTKICH!

>> Kino dla małych i dużych

Jednego z wieczorów przygotujemy duuużo popcornu i razem z dziećmi damy się porwać w świat fantazji!

 >> Spacer do lasu z Biebrzańską Wiedźmą, która jaki nikt inny zna przyrodę Biebrzy.

Poszukamy miejsc gdzie poruszają się zwierzęta, nauczymy się co to są ślady, a co to tropy. Po spotkaniu biebrzańskie lasy nie będą miały przed nami żadnych tajemnic!

>> Motanki – noworoczne warsztaty na dobrą wróżbę

W Nowy Rok zaprosimy do nas Biebrzańską Wiedźmę, z którą po śniadaniu chętni wykonają swoją Motankę – czyli słowiańską Lalkę do Zadań Specjalnych. Wykonana z sercem i w dobrej intencji pomoże Ci w realizacji zamierzeń i celów, jakie sobie postawisz.

Podsumujmy, co otrzymujesz w ramach pobytu?

1) Zakwaterowanie: 4 noclegi w Zagrodzie Kuwasy w ciepłych, pachnących drewnem pokojach z łazienkami

2) Pełne i zdrowe wyżywienie na bazie lokalnych produktów i własnych przetworów: od obiadokolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu.

3) Joga i relaks dla dorosłych: 7x 1-1,5h zajęć jogi (opcja z jogą)

4) Zajęcia dla dzieci: 2x dziennie po 2h (łącznie 12h zajęć)

5) Dodatkowe atrakcje, takie jak:

>> Kolację w Sylwestra, specjalnie wzbogaconą o różnorodne przystawki, zakończoną noworocznym toastem o północy

>> Sylwestrowe ognisko, przy którym można posiedzieć nawet do rana, byle bez fajerwerków!

>> Noworoczny świąteczny obiad

>> Kino dla małych i dużych

>> Spacer do lasu z Biebrzańską Wiedźmą, która jaki nikt inny zna przyrodę Biebrzy.

>> Motanki – noworoczne warsztaty na dobrą wróżbę

6) Stałą opiekę organizatora czyli Darii z biura Ohana Travel

Za dodatkową opłatą, będzie możliwość skorzystania z masaży, wybrania się z przewodnikiem na wycieczkę do rezerwatu Czerwone Bagno-Grzędy, zorganizowania kuligu lub wyjścia na biegówki (ostatnie 2 opcje pod warunkiem śniegu za oknem). Zapisy na te atrakcje odbędą się już na miejscu.

CENA ZA POBYT 4-DOBOWY  (29/12/2021-02/01/2022)

– 1940 zł/osobę powyżej 12. roku życia w pokoju 2-, 3- lub 4-osobowym z zajęciami jogi

– 1780 zł/ osobę powyżej 12. roku życia osoba w pokoju 2-, 3- lub 4-osobowym bez zajęć jogi

– 1640 zł/ dziecko w wieku 4-12 lat (z zajęciami)

– 1190 zł/ dziecko w wieku 2-4 lata (bez zajęć)

– dziecko do 2. roku życia: 120zł

– opłata za psa/kota: 35 zł/doba

– jednorazowa dopłata za pokój 1-osobowy: 400zł

 

WAŻNE:

Do kwestii zdrowia i bezpieczeństwo podchodzimy bardzo odpowiedzialnie. Zagroda Kuwasy respektuje wszelkie zalecenia, ozonuje pokoje, dezynfekuje powierzchnie, wystawione są środki do dezynfekcji. Na dziś ponad 70% obsługi, w tym nauczycielka jogi i opiekunka dzieci jest zaszczepiona dwoma dawkami, a pracownicy niezaszczepieni nie mają bezpośredniego kontaktu z Gośćmi.
ZAPISY I REZERWACJA

Zapisy przyjmuje biuro Ohana Travel. W celu rezerwacji miejsca napisz do:  biuro@ohanatravel.pl lub zadzwoń 605 158 558.

Zabierz bliskich, zwierzaka, matę do jogi, książki i ulubione planszówki, i dołącz do nas!