SYLWESTER NA LUZIE

4 dni, 3 noclegi – od 29.12.2022 (czwartek) do  1.01.2023 (niedziela)

Zorganizowanie udanego rodzinnego Sylwestra, w dodatku naszpikowanego atrakcjami, to nie lada wyzwanie. Udało się nam to w ubiegłym roku, kiedy to pobyt Sylwestrowy w Kuwasach zorganizowały wspólnie trzy podmioty: biuro podróży Ohana Travel, szkoła jogi Dom Jogi oraz Zagroda Kuwasy. W tym roku także spotkaliśmy się, by dla Państwa przygotować atrakcyjną propozycję spędzenia ostatnich dni roku i powitanie nowego. 

Ostatniego dnia roku panuje zwykle zamieszanie, pośpiech, uczestnicy balów gorączkowo przygotowują stroje i fryzury na ten wyjątkowy wieczór, a ci którzy wybierają „domówkę”, mają do przyszykowania dodatkowo sylwestrową kolację. Wszystko po to, aby pobrykać parę godzin na parkiecie, odliczyć ostatnie sekundy starego roku, wypić szampana – a potem leczyć kaca w Nowy Rok, który okazuje się takim samym dniem jak poprzednie. Owszem, bywa wesoło i zabawnie, ale przymus zabawy „bo jest Sylwester” u wielu osób wzbudza opór i niechęć. My już od kilku lat spędzamy go po swojemu, czyli aktywnie, a w tym roku zapraszamy do tego Ciebie i Twoich bliskich!

Zapraszamy Cię na 4-dniowy reset na przełomie 2022 i 2023 roku. Plan jest taki, że trafisz do Zagrody na dwa dni przed końcem roku (29 grudnia), a wyjedziesz do domu w niedzielę 1 stycznia. Wykorzystasz ten czas na to, czego będziesz w danym momencie potrzebować: na spokojny wypoczynek, odespanie, relaks z  jogą, masaże, ruch na świeżym powietrzu, a przede wszystkim na relacje z bliskimi, na co w codziennej gonitwie nie zawsze jest czas. Wyjazd z miasta rekomendujemy zwłaszcza właścicielom psów, które w większości boją się huku petard i sztucznych ogni – tutaj nie ma o tym mowy.

Z uwagi na unikalną lokalizację Zagrody Kuwasy, tuż przy rezerwacie Czerwone Bagno, w trosce o spokój zwierząt dzikich i domowych, wiedz, że przez cały nasz pobyt, na terenie Zagrody oraz w jej okolicy nie będzie możliwości odpalania petard i fajerwerków. Zimne ognie też są fajne (i dobrze wychodzą na zdjęciach).

Oferujemy pobyt z pełnym wyżywieniem, od obiadu o godz. 14:00 w dniu przyjazdu do pysznego świątecznego obiadu w Nowy Rok w dniu wyjazdu. Herbata z imbirem smażonym w karmelu rozgrzeje po długim spacerze, a smak zagrodowego ciasta z kruszonką zapamiętasz jak Proust smak ciastka magdalenki 🙂 A co w Sylwestra?  Będziemy leniwie celebrować przedłużoną, bogatą w różnorodne przystawki kolację, zakończoną noworocznym toastem. W ten ostatni wieczór 2022 roku rozpalimy wielkie ognisko, aby oczyścić umysł i przygotować się na nadchodzący rok.

JOGA I RELAKS DLA DOROSŁYCH

Zajęcia jogi poprowadzi Dorota Starzyńska – nauczycielka jogi według metody BKS Iyengara, które swoje wieloletnie doświadczenie nauczycielskie zdobywała na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych, przez Włochy do Rishikesu, kolebki jogi u źródeł Gangesu. W Polsce prowadzi własny DOM JOGI na warszawskich Bielanach, skupiając się na prozdrowotnych aspektach jogi.

W jodze, którą będziemy praktykować, zwrócimy uwagę na swobodny i pełny oddech oraz wygodę podczas ćwiczeń. Do naszej dyspozycji będzie kompletny sprzęt do jogi oraz klimatyczna drewniana sala. Ćwicząc bezpośrednio pod dachem tworzysz przestrzeń w płucach i w sobie. Na zajęciach Doroty poczujesz głęboki stan relaksu, pogłębiony dźwiękami misy tybetańskiej, nawet jeśli jesteś zupełnie początkująca/y. Dzięki jodze powróci do Ciebie witalność i zdrowie. A po wielu miesiącach siedzącej pracy przy komputerze – najbardziej wdzięczny Ci będzie Twój kręgosłup 🙂 Otrzymasz także wskazówki do praktyki w codziennym życiu – na zajęciach i podczas porad indywidualnych z doświadczoną joginką. Więcej o Dorocie przeczytasz tu: www.domjogi.pl.

ZAJĘCIA DLA DZIECI

W czasie zajęć dla dorosłych dzieci będą świetnie się bawić w gronie innych dzieci. Stawiamy na edukację poprzez zabawę i angażowanie najmłodszych w aktywne sposoby poznawania siebie i otaczającego je świata. Proponujemy zajęcia zaplanowane, z dużym marginesem na inwencję własną dzieci.

Świąteczny czas to najlepszy czas na odpoczynek od planów dnia, zajęć domowych i dodatkowych. Według nas natura jest najlepszym placem zabaw, także postaramy się, by dzieci mocno z niej skorzystały. Uważnie obcując z przyrodą i bawiąc się na świeżym powietrzu, przeprowadzimy mnóstwo eksperymentów, by poznać sekrety natury. Zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystamy podczas dni, które spędzimy razem na zabawie i odpoczynku. Zajęcia będą różnorodne i dopasowane do zainteresowań i wieku dzieci.

 Podczas zajęć ruchowych i gier sportowych dzieci będą mogły się wyszaleć, wyzwolić drzemiącą w nich twórczą energię, a także ośmielić do przeżywania nowych doświadczeń. W skrócie: dużo ruchu, zabawy, głośnego śmiechu i szaleństw, by na koniec dnia wyciszyć się i zrelaksować.

Nie zabieramy ze sobą zabawek, ale wśród rzeczy, które zabierzemy ze sobą, znajdą się sprzęt sportowy, książki i gry na spokojne chwile, materiały plastyczne, tkaniny, dużo papieru i wiele, wiele innych. Wspólnie znajdziemy patyki, kamienie, poszukamy leśnych skarbów, pobiegamy po lesie i będziemy dobrze się bawić.

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 4. roku życia.

A gdy potrzeby obu stron zostaną zaspokojone, czas na bycie razem i tworzenie wspólnych wspomnień, które zostaną z nami już na zawsze!

ATRAKCJE DODATKOWE – DLA WSZYSTKICH!

>> Kino dla małych i dużych

Jednego z wieczorów przygotujemy duuużo popcornu i razem z dziećmi damy się porwać w świat fantazji!

 >> Motanki – noworoczne warsztaty na dobrą wróżbę

Jednego dnia zaprosimy do nas Biebrzańską Wiedźmę, z którą chętni wykonają swoją Motankę – czyli słowiańską Lalkę do Zadań Specjalnych. Wykonana z sercem i w dobrej intencji pomoże Ci w realizacji zamierzeń i celów, jakie sobie postawisz.

>> Seans w saunie połączony z kąpielą w jeziorze!

Wybierzemy się nad jedno z najczystszych jezior w Polsce – Dreństwo, gdzie wygrzejemy ciałka w saunie w ten zimowy czas. Na odważnych czeka kąpiel w przeręblu! 🙂

Podsumujmy, co otrzymujesz w ramach pobytu?

1) Zakwaterowanie: 3 noclegi w Zagrodzie Kuwasy w ciepłych, pachnących drewnem pokojach z łazienkami

2) Pełne i zdrowe wyżywienie na bazie lokalnych produktów i własnych przetworów: od obiadu w dniu przyjazdu do noworocznego obiadu w dniu wyjazdu.

3) Joga i relaks dla dorosłych: 6×1,5h (opcja z jogą)

4) Zajęcia dla dzieci: 6x2h

5) Dodatkowe atrakcje, takie jak:

>> Kolację w Sylwestra, specjalnie wzbogaconą o różnorodne przystawki, zakończoną noworocznym toastem o północy

>> Sylwestrowe ognisko, przy którym można posiedzieć nawet do rana, byle bez fajerwerków!

>> Noworoczny świąteczny obiad

>> Kino dla małych i dużych

>> Motanki – noworoczne warsztaty na dobrą wróżbę

>> Seans w saunie połączony z kąpielą w jeziorze

6) Stałą opiekę organizatora.

Za dodatkową opłatą, będzie możliwość skorzystania z masaży, wybrania się z przewodnikiem na wycieczkę do rezerwatu Czerwone Bagno-Grzędy lub wyjścia na biegówki (ostatnia opcja pod warunkiem śniegu za oknem). Zapisy w ankiecie przed wyjazdem.

POBYT W RAMACH PAKIETU (29/12/2022-01/01/2023)

– 2080 zł/osobę powyżej 12. roku życia w pokoju 2-, 3- lub 4-osobowym z zajęciami jogi

– 1780 zł/ osobę powyżej 12. roku życia osoba w pokoju 2-, 3- lub 4-osobowym bez zajęć jogi

– 1640 zł/ dziecko w wieku 4-12 lat (z zajęciami dla dzieci)

– 1190 zł/ dziecko w wieku 2-4 lata (bez zajęć dla dzieci)

– dziecko do 2. roku życia: 120 zł

– opłata za psa/kota: 120 zł (płatne na miejscu)

– jednorazowa dopłata za pokój 1-osobowy: 300zł

 

Preferencyjne ceny za przedłużenie pobytu w okresie świąteczno-noworocznym (cena obejmuje nocleg oraz wyżywienie w formie śniadania i obiadokolacji):

 250 zł/osoba/doba powyżej 12. roku życia w pokoju 2-, 3- lub 4-osobowym

350 zł/ osoba/doba powyżej 12. roku życia w pokoju 1-osobowym

200 zł/ dziecko 2-12 lat/doba

40 zł/ dziecko do 2. roku życia/doba

40 zł/ psa lub kota/doba

ZAPISY I REZERWACJA

W celu rezerwacji miejsca napisz do mnie biuro@ohanatravel.pl lub zadzwoń 605 158 558.

Daria z Ohany

Zabierz bliskich, zwierzaka, matę do jogi, książki i ulubione planszówki, i dołącz do naszej Ohany!
PROGRAM WYJAZDU

  

DZIEŃ 1 (czwartek)

Przyjazd i zakwaterowanie od godz.13:00.

14:00 obiad

16:00 – 17:00 spotkanie organizacyjno-zapoznawcze

17:15 – 18:45 pierwsze zajęcia jogi dla dorosłych

17:00 – 19:00 pierwsze zajęcia dla dzieci

19:00 kolacja

20:00 odpoczynek po podróży, czas na rozmowy, gry, książki

 

DZIEŃ 2 (piątek)

6:00 dla chętnych wyjazd z przewodnikiem do Rezerwatu Czerwone Bagno-Grzędy, tropem wilków i łosi! Powrót ok. 10:00, śniadanie w formie pakietu na wynos.

od 8:30 śniadanie

10:30 – 12:30 poranne zajęcia jogi i relaksu (1,5h) + chwila dla siebie

10:30 – 12:30 zajęcia dla dzieci

13:00 obiad

13:30 – 16:30 czas na spacery po lesie, słodkie nicnierobienie lub po prostu bycie razem

16:30 – 18:30 popołudniowe zajęcia jogi i relaksu (1,5h) + chwila dla siebie

16:30 – 18:30 zajęcia dla dzieci

19:00 kolacja

20:00 kino dla małych i dużych!

 

 DZIEŃ 3 (sobota)

od 8:30 śniadanie

10:30 – 12:30 poranne zajęcia jogi i relaksu (1,5h) + chwila dla siebie

10:30 – 12:30 zajęcia dla dzieci

13:00 obiad

13:30 – 16:30 Motanki – noworoczne warsztaty na dobrą wróżbę

16:30 – 18:30 popołudniowe zajęcia jogi i relaksu (1,5h) + chwila dla siebie

16:30 – 18:30 zajęcia dla dzieci

od 19:00 sylwestrowa kolacja i ognisko zakończone toastem o północy.

Kontynuacja wieczoru możliwa przy ognisku lub w częściach wspólnych (poza jadalnią).

W trosce o spokój zwierząt dzikich i domowych bezwzględnie zabronione jest odpalanie fajerwerków i petard na terenie Zagrody, jak też w jej okolicy.

 

 DZIEŃ 4 (niedziela)

 od 9:00 śniadanie

11:00 – 12:30 zajęcia jogi i relaksu (1,5h) + chwila dla siebie

11:00 – 13:00  zajęcia dla dzieci

13:30 noworoczny świąteczny obiad

do 16:00 wykwaterowanie z pokoi i wyjazd do domów.