WeekendPrzedwiośnie na bagnach: trzy wycieczki w jeden weekend: 1-3 marca 2024

Weekend z przyrodą

Przedwiośnie na bagnach

Trzy wycieczki w jeden weekend

1-3 marca 2024

Pod koniec zimy z wytęsknieniem oczekujemy nadejścia wiosny. Któż nie chciałby poczuć pierwszych ciepłych promieni słońca na twarzy lub nadstawiać ucha na śpiew skowronka lub klangor żurawi? Wiosno! Napieraj!

Początek marca, choć przynależy teoretycznie do zimy, jest już przedwiośniem. Zaczynają kwitnąć pierwsze rośliny. Przedwiośnie to również pierwsze migrujące skowronki, żurawie, gęsi, kaczki i czajki, a ich wczesnowiosenne wędrówki należą do najbardziej spektakularnych wydarzeń w przyrodniczym roku.

Tych, którym zima mocno się już sprzykrzyła, w fascynujący świat wiosennej przyrodniczej pobudki w Dolinie Biebrzy zaprasza dr Michał Skierczyński, biolog, ornitolog i ekolog, ponadto licencjonowany przewodnik biebrzański. Z Michałem, pomysłodawcą i właścicielem niszowego biura turystycznego Dziczenie.pl, uczestnicy wypraw eksplorują najdziksze zakątki północno-wschodniej Polski. Wyprawa z nim to gwarancja bliskich spotkań z przyrodą, na które zaprasza o nieoczywistych nieraz porach doby.

Plan weekendu Przedwiośnie na bagnach
Piątek

Przyjazd do Kuwas, obiadokolacja, nocleg

Sobota
  • 7.00 Śniadanie
  • 08.00 wyjazd na wycieczkę na jeden z zaplanowanych szlaków do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Będzie to kilkugodzinna wyprawa w różnorodne środowiska Doliny Biebrzy, w trakcie której będziemy poszukiwać wczesnych oznak zbliżającej się wiosny, zarówno w świecie zwierząt jak i roślin. Czy wiecie, że  już w lutym kwitną niektóre rośliny? Część trasy przejedziemy zamówionym transportem, czeka nas jednak również kilka kilometrów spaceru w dziewiczych ostępach największego parku narodowego w Polsce. Po drodze przewidziana jest przerwa na zjedzenie suchego prowiantu, w który zostaną Państwo wyposażeni przed wyjazdem. Powrót z pierwszej tego dnia wycieczki przewidziany jest na obiadokolację ok. godz. 16.00.
  • 17.00 Obiadokolacja
  • 20:00 dla chętnych wyprawa na wieczorne nasłuchiwanie sów, gdyż o tej porze roku większość gatunków jest już mocno aktywna wokalnie: między innymi puszczyki, puchacze, uszatki i sóweczki.
Niedziela
  • 5.20 na uczestników wyprawy czeka poranna kawa w jadalni
  • 5.50 wyjście na wycieczkę (pół godziny przed świtem).  Tym razem wybierzemy się pieszo na łąki przy granicy Biebrzańskiego PN, by wraz ze wschodem słońca poszukiwać oznak przedwiośnia. Będziemy rozglądać się między innymi za migrującymi ptakami, ale również mamy szanse na obserwacje żerujących o świcie saren, łosi i lisów.
  • 10.00 powrót na śniadanie, którym kończymy nasz weekend z przyrodą.

Liczba uczestników:  min. 4 – 12 osób

Koszt weekendu Przedwiośnie na Bagnach: 520 zł/osoba / program.

W cenę wliczono opiekę przewodnika podczas 3 zaplanowanych wycieczek, obsługę merytoryczną ornitologa, dostęp do sprzętu optycznego (luneta, lornetki), transport, lunch pakiety dla uczestników, bilety do parku narodowego.

Zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z cennikiem pobytu „Zima i przedwiośnie”  Cennik >>

 
Tę wycieczkę możesz też kupić w ramach voucheru podarunkowego!

Wejdź na nasz profil na Facebooku lub Instagramie po relacje z przeszłych wycieczek przyrodniczych. 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Drag

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadips cing elitr, sed diam.

A: 21 Sunset Blwd, California
P: +12 345 678 90
E: chalet@example.com
App: ViberWhatsApp