Twoje miejsce na warsztaty

Stawiając Zagrodę w 2004 roku, nie mieliśmy pojęcia, że wkrótce staniemy się renomowanym ośrodkiem warsztatowym dla joginów. Nasze dwie sale, w pierwotnym zamyśle szkoleniowe lub konferencyjne, doskonale się sprawdzają przy praktyce jogi. Ich drewniana podłoga i wysokie stropy, belki do podwieszania pasów, osobny magazyn na pomoce do jogi – spotkały się z wielkim uznaniem ze strony najlepszych nauczycieli jogi. My, gospodarze Zagrody, wkręciliśmy się też w temat i praktykujemy jogę, choć wciąż jeszcze jesteśmy początkujący.


Współpraca ze szkołami jogi pozwoliła nam nabrać dużego doświadczenia jeśli chodzi o kuchnię wegetariańską i wegańską. Nie chwaląc się, jesteśmy jednym z ważnych miejsc na wegetariańskiej mapie Polski, do tego stopnia, że organizujemy wręcz warsztaty z kuchni roślinnej.

Joga

Zagroda Kuwasy jest wymarzonym miejscem do zorganizowania warsztatów jogowych. Wiele grup ceni sobie naszą salę o powierzchni 120 m2, drewnianej podłodze, wysokim 4,5 metrowym stropie, z możliwością zawieszania hamaków do Air Yoga. Okna wychodzące na 2 strony dają przewiew w ciepłe letnie dni a koce, klocki, wałki, krzesła i drabinki do jogi ułatwiają prowadzenie zajęć.

Warsztaty rozwojowe - mindfulness

Cicha okolica, las, jeziora, rzeki i przytulny pensjonat to dogodne warunki do organizacji rożnego rodzaju warsztatów. Nasze 2 sale warsztatowe, smaczna kuchnia oraz otwartość na nowe pomysły są dobrym zapleczem do realizacji warsztatów rozwoju osobistego. Nasz pensjonat sprawdza się na odosobnienia mindfulness, warsztaty z psychodietetyki oraz wiele innych

Kąpiele leśne –
Shinrin yoku

Zaczęło się od Japonii, ale trend powrotów do korzeni (dosłownie i w przenośni) dotarł szybko również do Europy i USA. Jest to jedna z technik wellness, poprawiających nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne na skutek nawiązania głębokiego kontaktu z przyrodą w lesie. Technika ma wiele wspólnego z medytacją, praktyką uważności (Mindfulness). Polega na „zanurzeniu się” w lesie wszystkimi zmysłami – nie tylko wzrokiem i słuchem, ale też węchem, dotykiem a nawet smakiem. Na dobroczynne działanie lasu są dowody naukowe.

Przeprowadzono wiele badań, z których wynika, że kąpiele leśne normalizują ciśnienie krwi i tętno, obniżają poziom hormonów stresu itp. Kąpiele leśne przeprowadzane są pod okiem przewodnika kąpieli leśnych. Od niedawna Agnieszka zdobyła pierwsze szlify na tej ścieżce rozwoju, dzięki czemu goście Kuwas zyskali dodatkową atrakcję pobytową. Nasze kąpiele leśne odbywają się w lesie w obszarze ochrony ścisłej Czerwone Bagno. To las znajdujący się pod ochroną od ponad 100 lat, mający cechy lasu naturalnego.

Dlaczego u nas

Joga i wyjazdy weekendowe w dolinie Biebrzy

Samo serce przepięknego Biebrzańskiego Parku Narodowego, matecznik Czerwonego Bagna. Tu wiatr szumi w koronach stuletnich drzew, a wiekowe olchy moczą swoje stopy w krystalicznej wodzie, dającej życie tutejszej florze i faunie. Wiosną, strumyki płynące między pniami i niknące w leśnej gęstwinie wyglądają zjawiskowo. Czyż to nie idealne miejsce dla praktykowania równowagi ducha i ciała? Zagroda Kuwasy powstała w magicznym miejscu dla wszystkich entuzjastów jogi i filozofii Mindfullness. Od pierwszego spojrzenia oczarowuje wszystkich przybyszów dzięki czystej okolicy, nasyconej energią naturze i bogactwu fauny i flory.

Joga — warsztaty wyjazdowe w Biebrzańskim Parku Narodowym

Zagroda Kuwasy ma do zaoferowania aż dwie obszerne sale, które w razie potrzeby służą także jako sale konferencyjne i szkoleniowe. Jedna z nich, o imponującej powierzchni 120 metrów kwadratowych, posiada strop o wysokości 4,5 metra. To idealne miejsce dla praktyki jogi nawet w bardziej zaawansowanej formie — są warunki do podczepienia pasów do pozycji odwróconych oraz hamaków do air jogi. W jednej z sal czekają również drabinki. Joga na warsztatach wyjazdowych bywa kłopotliwym przedsięwzięciem, przede wszystkim z powodu sprzętu. Nie potrzebujesz dodatkowego stresu, bo w Zagrodzie Kuwasy wszystko czeka na Ciebie bez dodatkowych opłat! Udostępniamy w naszych salach pełen zestaw sprzętu, który będzie towarzyszył w praktyce jogi. Wałki, koce, klocki, pianki i krzesła w dwóch różnych rozmiarach — wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć idealne warunki dla swojej jogowej podróży.

Kulinarne doznania — dieta wegetariańska i wegańska

W drodze do osiągnięcia wewnętrznego spokoju nie mogą przeszkadzać Ci żadne niepotrzebne zewnętrzne czynniki. W Zagrodzie Kuwasy pamiętamy o każdym szczególe, np. o tym, być ćwiczące osoby mogły skutecznie nawodnić swój organizm. Dlatego na bufecie zawsze znajdziesz tu świeżą wodę oraz starannie dobraną kolekcję ziół i herbat, które ożywią Twoje ciało i umysł. W przerwach między praktyką jogi, zatroszczymy się o Twój żołądek. Nasze potrawy i napoje przygotowywane są z sezonowych, lokalnych składników, z szacunkiem dla środowiska. Długie lata współpracy ze szkołami jogi otworzyły przed nami drzwi do świata wegetariańskiej i wegańskiej diety. Poświęciliśmy wiele czasu i wysiłku na naukę przepisów oraz zgłębianie kultury tego stylu odżywiania. Teraz sami organizujemy warsztaty kuchni roślinnej, by stworzyć autentyczne doznania smakowe. Ponadto dostosowujemy się do indywidualnych preferencji żywieniowych, takich jak dieta bezglutenowa czy eliminacyjna. Wystarczy wcześniej do nas napisać, a my postaramy się spełnić wymagania gościa.

Warsztaty rozwojowe dla dorosłych

Zadbane ciało bez spokoju ducha nie może żyć w harmonii. Dlatego dbamy nie tylko o ciało, ale i rozwój osobisty. Otwarci jesteśmy na warsztaty rozwojowe dla każdego: zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dla wszystkich, którzy pragną odkrywać swój wewnętrzny potencjał. Praktykując Mindfulness w otoczeniu Biebrzańskiego Parku Narodowego, zyskasz nie tylko wiedzę, ale także doświadczenia, które przeniosą Cię na wyższy poziom samowiedzy i zrozumienia. Warsztaty rozwojowe dla kobiet to najczęściej kilkudniowe sesje coachingowe skupiające się na budowie pewności siebie, szukaniu siły we wrażliwości i na nauce, jak żyć autentycznie i odważnie. Warsztaty rozwojowe dla mężczyzn niewiele tutaj się różnią — bo najważniejsze, aby znaleźć wewnętrzną siłę i zrozumieć, że sukces przyjdzie wraz ze zrozumieniem swoich słabych i silnych stron. Dla grup warsztatowych przygotowaliśmy również dodatkowe atrakcje. Wycieczki po Parku Narodowym, malownicze spływy kajakowe, relaksujące masaże, czy też inspirujące warsztaty kulinarne — to tylko niektóre z możliwości, które czekają na Ciebie. Zagroda Kuwasy jest pełna niespodzianek i możliwości odkrywania nowych pasji i zainteresowań.