Twoje miejsce na warsztaty

Stawiając Zagrodę w 2004 roku, nie mieliśmy pojęcia, że wkrótce staniemy się renomowanym ośrodkiem warsztatowym dla joginów. Nasze dwie sale, w pierwotnym zamyśle szkoleniowe lub konferencyjne, doskonale się sprawdzają przy praktyce jogi. Ich drewniana podłoga i wysokie stropy, belki do podwieszania pasów, osobny magazyn na pomoce do jogi – spotkały się z wielkim uznaniem ze strony najlepszych nauczycieli jogi. My, gospodarze Zagrody, wkręciliśmy się też w temat i praktykujemy jogę, choć wciąż jeszcze jesteśmy początkujący.


Współpraca ze szkołami jogi pozwoliła nam nabrać dużego doświadczenia jeśli chodzi o kuchnię wegetariańską i wegańską. Nie chwaląc się, jesteśmy jednym z ważnych miejsc na wegetariańskiej mapie Polski, do tego stopnia, że organizujemy wręcz warsztaty z kuchni roślinnej.

Joga

Zagroda Kuwasy jest wymarzonym miejscem do zorganizowania warsztatów jogowych. Wiele grup ceni sobie naszą salę o powierzchni 120 m2, drewnianej podłodze, wysokim 4,5 metrowym stropie, z możliwością zawieszania hamaków do Air Yoga. Okna wychodzące na 2 strony dają przewiew w ciepłe letnie dni a koce, klocki, wałki, krzesła i drabinki do jogi ułatwiają prowadzenie zajęć.

Warsztaty rozwojowe - mindfulness

Cicha okolica, las, jeziora, rzeki i przytulny pensjonat to dogodne warunki do organizacji rożnego rodzaju warsztatów. Nasze 2 sale warsztatowe, smaczna kuchnia oraz otwartość na nowe pomysły są dobrym zapleczem do realizacji warsztatów rozwoju osobistego. Nasz pensjonat sprawdza się na odosobnienia mindfulness, warsztaty z psychodietetyki oraz wiele innych

Kąpiele leśne –
Shinrin yoku

Zaczęło się od Japonii, ale trend powrotów do korzeni (dosłownie i w przenośni) dotarł szybko również do Europy i USA. Jest to jedna z technik wellness, poprawiających nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne na skutek nawiązania głębokiego kontaktu z przyrodą w lesie. Technika ma wiele wspólnego z medytacją, praktyką uważności (Mindfulness). Polega na „zanurzeniu się” w lesie wszystkimi zmysłami – nie tylko wzrokiem i słuchem, ale też węchem, dotykiem a nawet smakiem. Na dobroczynne działanie lasu są dowody naukowe.

Przeprowadzono wiele badań, z których wynika, że kąpiele leśne normalizują ciśnienie krwi i tętno, obniżają poziom hormonów stresu itp. Kąpiele leśne przeprowadzane są pod okiem przewodnika kąpieli leśnych. Od niedawna Agnieszka zdobyła pierwsze szlify na tej ścieżce rozwoju, dzięki czemu goście Kuwas zyskali dodatkową atrakcję pobytową. Nasze kąpiele leśne odbywają się w lesie w obszarze ochrony ścisłej Czerwone Bagno. To las znajdujący się pod ochroną od ponad 100 lat, mający cechy lasu naturalnego.

Dlaczego u nas