Gospodarze Zagrody Kuwasy przy stajni

Cześć! Tu Agnieszka i Krzyś! Nad Biebrzą mieszkają albo miejscowi, albo „biebrznięci”. My zaliczamy się do tych drugich. Zapraszamy do naszej ostoi ciszy i spokoju.

W zgodzie z naturą

Biebrzański Park Narodowy

Bezpośrednio sąsiadujemy z tym najrozleglejszym parkiem narodowym w Europie Środkowej

Kąpiele leśne Shinrin-yoku

Kąpiel leśna to więcej niż zwykły spacer po lesie. Mamy szczęście móc zabierać naszych Gości do pobliskiego boru znajdującego się pod ochroną od ponad 100 lat!

Weekendy przyrodnicze

Ekskluzywne kameralne wycieczki ze znanymi przyrodnikami i ornitologami

Rzeka i jeziora

Sąsiadujemy z czystą, spływną rzeką Jegrznią, a pobliskie jeziora Dreństwo i Rajgrodzkie zapraszają do kąpieli.

Za rzeką pod lasem

Tych, którym Mazury kojarzą się z tłumami głośnych turystów, a którzy pragną spokojnego wypoczynku na łonie natury, zapraszamy na wschodni kraniec Mazur. Pojezierza Ełckie i Augustowskie sąsiadują tu z dziewiczą krainą łosi i ptaków, Biebrzańskim Parkiem Narodowym, a podlaskie wioski czarują drewnianymi domami, kwietnymi ogródkami i przydrożnymi kapliczkami. W takim właśnie sielskim pejzażu usytuowana  jest  Zagroda Kuwasy.

 

Dlaczego Zagroda Kuwasy?

Nasi Goście często pytają, co to są Kuwasy. Tak nazywa się historyczny obszar bagien między Grajewem a Rajgrodem, obecnie zmeliorowany. Ale to nie wszystko. Zbigniew Nienacki w serii książek o Panu Samochodziku stworzył postać Diabła Kuwasy, który sprowadzał na manowce zabłąkanych wędrowców.

Zakochaj się w Biebrzy

Biebrza odkrywa swe uroki o każdej porze roku. Na przedwiośniu warto obejrzeć spektakl przelotów wielotysięcznych stad dzikich gęsi nad gigantycznie rozlaną Biebrzą, a późną wiosną zobaczycie np. tokujące bataliony wśród morza kwitnących kaczeńców. Jesienią łosie odbywają swoje gody zwane bukowiskiem, a ogromne stada żurawi gromadzą się na zlotowiskach. Zima to czas na obserwacje i tropienie dużych ssaków np. łosi i wilków.

 

W Zagrodzie Kuwasy znajduje się punkt sprzedaży kart wstępu do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Współpracujemy z doskonałymi licencjonowanymi przewodnikami. Nasza recepcja chętnie pomoże zorganizować wycieczkę z przewodnikiem, który stanie się waszymi oczami i uszami w świecie dzikiej biebrzańskiej przyrody.

Zobacz film z Zagrody Kuwasy

Sprawdź ofertę pobytu z wyżywieniem w Zagrodzie Kuwasy. Komfortowe pokoje z wieloma udogodnieniami. Jesteśmy miejscem przyjaznym czworonogom 🐶

Pensjonat w bezpośrednim sąsiedztwie parku narodowego

świetna baza do pieszych i rowerowych wędrówek po Grzędach. Bardzo komfortowy pokój, pyszne domowe jedzenie, mili gospodarze służący radą i informacjami o okolicy.

Michał Przybysz

Fantastyczne miejsce,

w którym jest po prostu błogo. Super lokalizacja, przemili właściciele, jest po prostu pięknie ♥️

Karolina Łęgowska

Wspaniałe miejsce na urlop

Reset od cywilizacji, pyszne jedzenie, bardzo mili właściciele, świetna obsługa. Słońce, natura, blisko parku narodowego, zwierzątka...

Iwona Sierpińska-Tułacz