WarsztatyJak rozumieć się z psem – warsztaty z komunikacji

Jak rozumieć się z psem 

– warsztaty z komunikacji

18 – 21 kwietnia 2024

Zbliża się kolejne święto dla tych opiekunów psów, którzy stawiają w swych relacjach z podopiecznymi na KOMUNIKACJĘ.

Szykujcie się na to, że najbliższe warsztaty komunikacyjne trochę zaskoczą Was swoją formą. Trwają dłużej o jeden dzień, a poza tym mają bardziej urozmaicony program.

Prowadzącą warsztaty Gretę już znacie – spotykamy się z Nią już od dwóch lat. Greta Rogoz kiedyś szkoliła psy, pracowała w schronisku dla bezdomnych zwierząt, prowadziła kennel zaprzęgowy, posiadała też hodowlę psów rasy alaskan malamut. Obecnie prowadzi hotel dla bezdomnych zwierząt, współpracując z organizacjami i fundacjami pomagającymi zwierzętom, m.in. SOS Husky i pracuje w białostockim Schronisku. Greta posiada uprawnienia treserskie i instruktorskie. Jednak lata kontaktu z różnymi psami i pracy z nimi pozwoliły jej dojść do przekonania, że papiery te nie są Jej już potrzebne. Odeszła od tradycyjnych sposobów szkolenia, za to dołączyła do stale rosnącego grona zwolenników komunikacji z psami, opartej na uważnej obserwacji i na mowie ciała, a nade wszystko na empatii, która okazywana zwierzęciu w zrozumiałej dla niego formie, wywołuje tak samo przyjazną i szczerą reakcję. Zajęcia z Gretą to nie jest szkolenie psa czy uczenie go sztuczek, to są warsztaty z komunikacji z psem.

Tym razem, Greta zaprosiła do współpracy Sylwię Prach i Michała Jońskiego – osoby, o bardzo wysokich umiejętnościach komunikacyjnych, dużej empatii i lekkości w przekazywaniu swojej wiedzy ludziom, którzy chcą budować zdrową i dobrą relację ze swoim psem.

Jeśli nie zależy ci na mechanicznym wyrobieniu u Twojego psa nawyków, na jego ślepym posłuszeństwie i na popisywaniu się wykonywanymi przez Twoje zwierzę sztuczkami, za to chcesz abyście się z Twoim psem dobrze rozumieli i abyście miło spędzali sobie razem czas – te warsztaty są dla Ciebie.

Jeśli masz ze swoim psem problemy, to wcale to nie oznacza, że jest on mało inteligentny lub złośliwy. Może po prostu się kompletnie nie rozumiecie – Ty jego, a on Ciebie.

Skorzystajcie z warsztatów Grety, Sylwii i Michała, zaplanowanych w Kuwasach na przedłużony weekend 18-21 kwietnia 2024 r.

warsztaty z komunikacji z psami z Gretą

Greta mówi tak:

„Kluczem do zrozumienia psów jest solidny kamień… Trzeba na takim usiąść i obserwować zachowania psów w różnych sytuacjach. Uczyć się mowy ciała, wyłapywać najmniejsze ruchy głowy, a nawet oczu, starać się zauważać każde napięcie mięśniowe… Oczywiście nigdy nie będziemy tak wnikliwymi obserwatorami jak psy, one dużo szybciej, łatwiej i precyzyjniej posiądą umiejętność obserwowania i uczenia się nas… niemniej jednak, im więcej czasu poświęcimy na patrzenie, a przez to rozumienie naszych podopiecznych tym lepsze będę wzajemne relacje, których nie zastąpi żadne szkolenie, powtarzanie ćwiczeń i uczenie sztuczek.

Zapraszamy Was do podjęcia razem z nami próby zrozumienia i nauki obserwacji psa.. Do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i wspólnego odnajdywania klucza, którym otworzymy drzwi do relacji pełnych zrozumienia i zaufania. Podczas naszego spotkania nie będziemy uczyć naszych psów siadania, leżenia czy przynoszenia aportu na komendę – będziemy starali się stworzyć z nimi relację, dzięki której one bardziej zaufają nam, a my im. Dzięki której nie będziemy się bać obdarzać je większą swobodą, a one nie będą miały pokusy, aby korzystać z jeszcze większej.”

Co mówią Sylwia i Michał?

„Opowiemy Wam jak żyć z psem w więzi, a nie na uwięzi. Bez ciągłych treningów, smaczków i komend. Stawiamy na praktykę, a nie na odhaczanie kolejnych kursów online. Tak mamy papiery. Tak zaliczyliśmy wiele kursów i warsztatów. Ale największą wartością jest praca „w terenie”. Jesteśmy wieloletnimi wolontariuszami, a także pracownikami schroniska w Korabiewicach (Fundacja Viva!) i schroniska w Toruniu. Często zajmujemy się psami, które mają łatkę „nieobsługiwalnych”. Praca w Fundacji Duch Leona ugruntowała nasze obecne podejście do życia z psami. Pomagamy ludziom i ich psom znaleźć wspólny język. Stawiamy na wzajemny szacunek i zrozumienie.”

Orientacyjny program:

18.04 – czwartek

 • Zakwaterowanie od godz. 16:00
 • 17:00 – 18:30 obiadokolacja z bufetu
 • 19:00 powitanie, prezentacja, omówienie planu zajęć, rozmowy o psach, podział psów na grupy

19.04 – piątek

 • 8:00 – 8:45 śniadanie
 • 9:00 warsztaty w terenie. Jedna grupa udaje się na plac do Grety, druga – spotyka się z Sylwią i Michałem. Po obiedzie zamiana grup.
 • 13:00 – 14:00 obiad
 • 14:30 dalszy ciąg warsztatów w terenie (w odwrotnej konfiguracji)
 • 18:00 – 19:00 kolacja

20.04 sobota

 • 8:00 – 8:45 śniadanie
 • 9:00 – 11:00 spotkanie z wszystkimi osobami – pytania i przemyślenia po piątku + komunikacja/emocje.
 • 11:00 – 13:00 warsztaty w podziale na grupy – jedna grupa do Grety, druga do Sylwii i Michała na spacer. Będzie to inna konfiguracja psów niż w piątek. Po obiedzie zamiana grup.
 • 13:00 – 14:00 obiad
 • 14:30 warsztaty w podziale na grupy – jedna grupa do Grety, druga do Sylwii i Michała na spacer (w odwrotnej konfiguracji niż do obiadu).
 • 18:00 – 19:00 Kolacja

21.04 – niedziela

 • 8:00 – 9:00 śniadanie
 • 9:00 – 11:30 spacer, w miarę możliwości, wszystkie psy naraz. Podsumowanie wszystkich dni.
 • Do 12:00 wykwaterowanie, pożegnanie gości

MIEJSCA:

-10 osób z psami
-dowolna liczba wolnych słuchaczy

KOSZT WARSZTATÓW:
Cena warsztatów obejmuje: trzydniowe warsztaty, w tym indywidualne sesje

 • 800 zł pies + przewodnik
 • 400 zł wolny słuchacz bez psa

Opłatę za warsztaty należy po przyjeździe uiścić gotówką u prowadzących.

KOSZT ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIA

 • 1190 zł/osoba z psem
 • 790 zł/osoba towarzysząca, zakwaterowana w pokoju z psem i opiekunem psa

KOSZT TEN OBEJMUJE:

 • 3 noclegi (czwartek, piątek i sobota)
 • 1 obiadokolacja (czwartek)
 • 3 śniadania (piątek, sobota i niedziela)
 • 2 obiady (piątek i sobota)
 • 2 kolacje (piątek i sobota)

Dzieci do lat 12. mają 20% zniżki na noclegi i wyżywienie

WARUNKI UCZESTNICTWA:

W warsztatach może wziąć udział:

 • osoba dorosła lub niepełnoletnia pod opieką osoby dorosłej
 • psy, które mają ukończony 3. miesiąc życia, posiadają aktualne szczepienia przeciw wściekliźnie oraz chorobom zakaźnym

W warsztatach nie mogą wziąć udziału:

 • psy agresywne w stosunku do ludzi i psów
 • suki w cieczce

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenie zawierające imię i nazwisko, numer telefonu, imię, rasę i wiek psa prosimy wysłać na adres mailowy: info@zagrodakuwasy.pl
Warunkiem potwierdzenia udziału w warsztatach jest dokonanie rezerwacji pokoju w Zagrodzie Kuwasy oraz wpłacenie bezzwrotnego zadatku 400 zł od osoby na konto, którego nr zostanie podany przez nas przy potwierdzeniu rezerwacji. Pozostałą część opłaty za hotel i wyżywienie można zapłacić na miejscu kartą lub gotówką lub też przelewem przed przyjazdem na warsztaty.
Po przyjęciu zgłoszenia w imieniu prowadzącej warsztaty wyślemy uczestnikom ankietę do wypełnienia.
Opiekunowie proszeni są o zabranie koców dla swoich psów, będą potrzebne podczas warsztatów.

Wejdź na nasz profil na Facebooku lub Instagramie po relacje z przeszłych warsztatów. 

Zapraszamy też na wyprawy przyrodnicze i inne warsztaty.

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Drag

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadips cing elitr, sed diam.

A: 21 Sunset Blwd, California
P: +12 345 678 90
E: chalet@example.com
App: ViberWhatsApp