WeekendPtasie przedwiośnie 15-17 marca 2024r. – wycieczka przyrodnicza

Weekend z przyrodą

Ptasie przedwiośnie

Ornitologiczna wyprawa nie tylko na dzikie gęsi

 15-17 marca 2024

Nie ma prawdopodobnie piękniejszej pory roku niż przedwiośnie. Wszystko budzi się do życia, dzień się wydłuża, a w powietrzu czuć powiew nadchodzącej zmiany. I nie ma również piękniejszego spektaklu na przedwiośniu niż wiosenna migracja ptaków nad Biebrzą. W marcu dziesiątki tysięcy gęsi i kaczek podejmuje coroczną wędrówkę z zimowisk Zachodniej Europy na lęgowiska położone w Arktyce i jednym najważniejszych przystanków w trakcie tej podróży jest Dolina Biebrzy.

Będziemy jej świadkami w trakcie naszej wycieczki. 

Waszym przewodnikiem podczas tej wycieczki jest Oliwier Mykamgr biologii, który interesuje się przyrodą od dziecka, a od trzynastego roku życia obserwuje i eksploruje głównie północno-wschodni region Polski.

Na przestrzeni lat brał udział w licznych badaniach ornitologicznych na terenie Białowieży i Biebrzy. Na Bagnach Biebrzańskich bada populacje kulika, dubelta i innych łąkowych ptaków lęgowych.

W 2015 roku postanowił wykorzystać swoje doświadczenia terenowe i został przewodnikiem dzikiej przyrody. Poprowadził dziesiątki wycieczek i gościł setki gości z ponad 25 krajów. 

 

Plan weekendu Prasie przedwiośnie 

Piątek – 15.03

Przyjazd do Kuwas, obiadokolacja, nocleg

Sobota – 16.06

Po obfitym śniadaniu wyruszymy spod Zagrody Kuwasy o godz. 8.00 w kierunku Dolnego Basenu Biebrzy – to właśnie na tamtejszych rozlewiskach grupują się duże stada ptaków. Po około godzinie jazdy dotrzemy na nasz pierwszy przystanek. Od tego momentu odwiedzimy kilka punktów widokowych, wzgórz czy też wież, z których będziemy przeglądać dolinę obserwując gęsi, kaczki, ale też i ptaki drapieżne czy być może pierwsze ptaki siewkowe.

Przed wyjazdem  na wycieczkę otrzymacie od nas pakiety lunchowe.

Pobyt na łonie natury umilać nam będą śpiewające nad głowami skowronki oraz odzywające się, dopiero przybyłe żurawie i czajki. Niewykluczone, że gdzieś na horyzoncie wypatrzymy również łosia. Spędzimy tak czas do popołudnia, po czym wyruszymy w podróż powrotną do Zagrody Kuwasy, aby dotrzeć przed planowaną na godzinę 18.00 obiadokolację.

Niedziela – 17.03

Śniadanie, wykwaterowanie.

Koszt wycieczki z Oliwierem Myką – Ptasie Przedwiośnie: 490 zł/osoba / program.

W cenę wliczono przewodnictwo, bilety do parku, całodniowy transport busem, dostęp do sprzętu optycznego.

 

Zakwaterowanie i wyżywienie zgodnie z cennikiem pobytu „Zima i przedwiośnie”  Cennik >>

 

Liczba miejsc ograniczona. W wypadku małej liczby zgłoszeń wycieczka może zostać odwołana lub zaproponowana zostanie alternatywna wycieczka.

Tę wycieczkę możesz też kupić w ramach voucheru podarunkowego!
gesi

Wejdź na nasz profil na Facebooku lub Instagramie po relacje z przeszłych wycieczek przyrodniczych. 

Ten komunikat o błędzie jest widoczny tylko dla administratorów WordPressa

Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 2.

Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.

Drag

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadips cing elitr, sed diam.

A: 21 Sunset Blwd, California
P: +12 345 678 90
E: chalet@example.com
App: ViberWhatsApp